Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez megfelelő lenne?

Ez megfelelő lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék karácsonyra egy akváriumot, és ez a készlet jó lenne: [link] ? Mármint jó szűrő van benne meg ilyenek? A válaszokat előre is köszönöm.

2012. nov. 17. 01:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a világítás is megfelelő?
2012. nov. 17. 01:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem fogsz kijönni, ha ekkora akváriumot akarsz.

Szettet nem igazán éri meg venni, mert sokat kell rá költeni.

Inkább darabonként kell összeválogatni, valamivel drágább lesz, de használható.

A 2 legdrágább és legfontosabb dolog a világítás, meg a szűrés.

Itt mindkettő nagyon gyenge.

Ekkora mérethez mindenképpen kéne külső szűrő is, így az a szűrő amit adnak ehhez a szetthez, akár jó is lehet, de azt tudnod kell, hogy önmagában ez, nem tudja megszűrni az akváriumot.

A világítás szintén olyan, hogy anubiasokon kívül nem nagyon marad meg semmi, márpedig néhány tempósan növő növény szintén sokat dob a víz stabilitásán. Csak hát 0,25 w/l-nél ez nehezen jön össze.


Szóval ha ilyen méretű működőképes akváriumot akarsz, többet kell rászánni, ha viszont ennyi a keret, akkor kisebb akváriumot kell választani, jobban felszerelve.

2012. nov. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a szett nem jó. Szűrő borzasztó gyenge. Minimum Eiheim Pick up 20102 kell ide. Próbálj alkudni. Merítőhálót, vízkezelőt meg az ilyen fas.sságokat vegyék ki meg a szűrőt, és rakjanak bele egy eiheim 2012-t. Világítással is lesznek gondok ha igényes vagy a növényekre.
2012. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se vegyél szettet. Ha 40 ezret (esetleg 50-et) rá tudsz szánni, akkor abból sokkal jobbat össze lehet pakolni, ha magad válogatod össze a technikát.

Akvárium: [link]

Szűrő: (ekkor akváriumnál már nagyon nem ajánlom a belső szűrőt) [link]

Világítás: [link]

esetleg ez... [link]


Szerintem ez a világítás és szűrés nagyon atom lenne egy ekkora akihoz, hosszú távon megtérül a befektetés, hidd el!

2012. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajj, az akvárium link nem jó.

[link]


Igyekeztem a szűrőhöz, világításhoz a legjobb árakat keresni, így 47.000-re jön ki a 2*24 wattos világítással. Ha tényleg hosszú távra tervezed az akit, akkor ne vegyél szettet, mert hamar belátod, hogy fejleszteni kell. És akkor már inkább most szánj rá 10-20 ezerrel többet.

2012. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ugyan ilyen akváriumom van és több mint 2 éve boldogan élnek a halaim benne! Én csak ajánlani tudom!
2012. nov. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, lehet, hogy működik, de ha ennyi pénzből egy sokkal jobb akváriumot össze lehet hozni, akkor miért ne?

Igaz, amit én írtam, az egy kicsit drágább, de az már majdnem a legjobb technika.

Ha a kérdező drágállja, akkor majd ajánlok neki olcsóbbat, ami még mindig sokkal jobb, mint ami ehhez a szetthez jár.

2012. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű vízteszt annak a válaszolónak aki ajánlja ezt az akváriumot, ugyanis neki évek óta ez megy otthon. Kérlek kapcsold fel a világítást, majd nézz átt az akváriumon a rövidebb oldal, felől (azaz szemben) .

Most pedig nézz át az akváriumon a hosszabb oldal felől is. Azaz oldalról. Ha a víz színében nem tapasztalsz barnás elváltozást, tisztának látod, (amit kétlek) akkor elégséges a szűrés. Ez nem jelenti hogy a vízkeménység, ph. jó, csupán meg van szűrve a víz.

2012. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!