Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hal tartható együtt...

Milyen hal tartható együtt Bettával?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy hím Bettát,és azt olvastam,hogy elég harcias a többi halfajtával is.Milyen fajta halakat ajánlotok mellé,amikkel nem harciaskodik?

2012. nov. 17. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Amanda lazac pl
2012. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Páncélos törpeharcsa
2012. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:

Nyugodt, békés és melegvizi halakkal simán tartható.

Gondolok itt gurámikra, plattira, de simán tartható szinte az összes pontylazaccal is(pl. vörös-, illetve fekete neonhal, kongólazac, stb.).

Vörös karcsú díszmárnával is lehet tartani.

És persze mindenféle páncélos harcsával.

2012. nov. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumba szeretnéd?

Nagy általánosságban:

* nem túl színes, nem nagy, fátyolos úszójú halak (pl. guppik)

* nem csipkedős halak (pl. serpalazacot, szumit ne)

* nem aggresszív halak

Békés csapathalakkal, talajlakókkal általában jól kijön. Gurámit én nem raknék mellé, két területvédő hal, ami a víz felső részét kedveli nem épp egy életbiztosítás.

2012. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Guppikat nálam nem csipkedte. Semmi gáz nem volt vele. Inkább az volt a baj, hogy a guppikkal eltérő vízhőmérsékletet szeretik. 25 fok azért tapasztalataim szerint sok a guppinak. Bettának meg kevés. neonok is inkább a 24 fokos vizet komálják.
2012. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezekkel tartom eggyütt:

- 3x guppy

- 2x neon kalász

- 1x nőstény arany molly

- 3x Betta lány

- 1x taljevő ( ? )

- 1x algaevő


EGGYIKET SEM BÁNTJA!!

2012. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,a tanácsokat,most kaptam egy 110 literes akváriumot,1 Fekete tetra van benne,1 Zebra dánió,azok mellé gondoltam ugyanilyeneket,hogy ne legyenek egyedül,és még valami színes halat,hogy legyen szín is az akváriumban.Azért szeretnék egy szép Bettát,és még Plattikra gondoltam.
2012. nov. 18. 13:52
 8/8 kzs ***** válasza:

/kommentre válaszolok/

Nem, így már sok lesz.


Én a helyedbe zebradánióból vennék 10-et.

Plattiból 4-et.

És kész!

--------------------

Egyébként gurámikkal igenis lehet tartani Bettát, nekem 200 literesben vannak arany- és márvány gurámik bettával, és remekül elvannak.

2012. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!