Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megjelent az akváriumomban a...

Gellérfi Ákos kérdése:

Megjelent az akváriumomban a fonal alga, és nagyon elszaporodott a növények levelein. Hogyan tudnék véglegesen megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Levágtam a fertőzött leveleket de az új leveleken megint megjelentek. Az akvárium 300 literes a megvilágítás 12 órán keresztül üzemel naponta, két 36 wattos fénycsővel az egyik Philips Aqva TLD-36 a másik Sylvana GRO-LUX, a vízoszlop magassága 60 cm. A levegőzető Tetratech APS 400 24 órát üzemel 2 porlasztón keresztül ami a 2 db 150 wattos melegítő alá van helyezve. Van még egy Serafil 1300 külső szűrő. A növények Vallisneria, Echinodorus osiris és kanadai átokhínár. A halak száma 40 db ponty lazac 12 db harcsa 16 db gurámi. A víz hőmérséklete 26 fokos.Az aljzat szürkés fehér.
2012. nov. 18. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok a hal, túl vagy telepítve.

Mondjuk mind3 említett fajtából jó sokféle faj van, különböző méretben, de még ha kicsiket is számolok, ez akkor is sok.

300 liternek is megvannak a korlátai.

Ezen kívül szerintem nem a legszerencsésebb ez a szívhőmérséklet, ha amúgy is ilyen határeset az akvárium akkor ez rettenetesen algásít.


Gondolom a halak létszámán nem akarsz változtatni, ezért máson kéne.

Mi van a növényekkel? Jól nő a vali? Egészséges a hínár, ha igen, mióta?

Mert ha nőnek, akkor lehetne még több közepes fényigényű viszonylag gyorsan növő növényt betenni.

Ez az aqua tld vajon aquarelle akar lenni, vagy olyasmi?

Ezeket a fénycsöveket is érdemes lenne lecserélni sima daylight-ra, de legalább az egyiket.

A részleges vízcseréket is meg lehet szaporítani, és a növények tápozásával is lehet játszani.

Hosszútávon azt kellene elérni, hogy olyan konkurenciát csinálj a növényekkel a tápanyagok terén, hogy ne jusson az algáknak.

2012. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vali és a hínár nagyon nő de az alga is rajtuk.

Hány kelvin fokos csövet javasolsz, ha lehet írj konkrét tipust.

2012. nov. 19. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

6500 K.

Lehet kisebb is. A típus majdnem mindegy, az akvarisztikai daylight-ok csak a rajtuk lévő logo miatt drágábbak, nem tudnak többet. Akvarisztikaiból legfeljebb növényeset éri meg venni.


3 sávos daylight, ez a legegyszerűbb választás:

[link]

vagy 5 sávos, kicsit jobb színvisszaadással:

[link]

Ugyanez, kicsit alacsonyabb színhőmérséklettel:

[link]



Szerintem a philipset megéri lecserélni egy sima napfényesre, 6500 vagy 5400 k-re.

Vagy mind a kettőt.

2012. nov. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat sokat segítettél.
2012. nov. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!