Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyékony CO2? Ma vettem az...

Folyékony CO2? Ma vettem az új akváriumomba növényeket. Rám sóztak egy folyékony Co2-t is természetesen.

Figyelt kérdés
Az még rendben is van, hogy amíg nincs benne hal, esetleg szükség van rá. Az eladó szerint akkor is adagoljam nyugodtan, ha benne lesznek a halak is, de én valahogy szkeptikus vagyok. Mert ugye azoknak oxigén kell. Nem úgy kéne lennie, hogy a halak termelik a CO2-t, a növények meg az oxigént? Nektek mi a véleményetek?
2012. okt. 30. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
De úgy kéne lennie, csak nincs elég halad ahhoz, hogy eleget termeljen. Nagyon sok hal kéne hozzá. Nem hátrány ha nyomsz bele ilyen carbo-t, ez nem is igazi co2, mert az igazi az nem folyik, hanem légnemű (szénsav), de mindegy, ez folyékony szén végülis. Jóaznekik, de ha adagolod akkor tarsd be az adagolást és akkor mindennap kell.
2012. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattál, neked elhiszem.
2012. okt. 30. 18:56
 3/20 YourDestiny ***** válasza:
Az Easy Carbo egy jó dolog, nekem 1 hét alatt kinyírta az ecsetalgát.
2012. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Platypus ***** válasza:

A folyékony CO2 valójában nem CO2, csak hasonló a szerepe. Ez egy szerves vegyület, amit a növények képesek felvenni és szénforrásként hasznosítani. A vízből a CO2-t felvenni elég nagy munka a növényeknek, így egy kicsit megkönnyíted az életüket. Sokat számít, ha algaproblémáid vannak, de alacsony fényen nem feltétlenül hasznos adagolni.

Akváriumban a halak által termelt CO2 nem sokat számít. Amit a halak termelnek, az mind a víz oldott oxigéntartalmából származik. A gond ott van, hogy az oxigén lassabban oldódik, mint a CO2. Ha a halak több CO2-t termelnének, mint ami azonnal távozik, fulladni kezdenének az oxigénhiánytól, mert az meg nem pótlódna elég gyorsan. Az akváriumi növényeknek alapból annyi CO2 jut, amennyi a levegő CO2 tartalmával egyensúlyban van. A CO2 szint megnövelésére van jó pár technikai kütyü, de az már egy más szint az akvarisztikában, nem kezdőknek való móka.

2012. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is nézegettem a CO2 rendszereket, de rá kellett jönnöm, hogy ez még nekem magas. Egyenlőre annak is örülök, ha össze tudom rakni az aksit.
2012. okt. 30. 20:39
 6/20 anonim ***** válasza:
nekem is adtak folyékony szenet, csak velem közölték is, hogy miben különbözik a sima CO2-től :) nyugi hasznos dolog és a halaid sem fognak kinyiffanni tőle. csak pontosan tartsd be az adagolást, nekem bruttó 112 literre kell 2 ml naponta, vettem is a célra kemény 20 forintért egy 5 ml-es fecskendőt (azért 5ml-es mert a profitoból pedig 10 ml kell, és azt is könnyebb így adagolni, mint a mellékelt kupakkal :D) szerintem te is szerezz be, mert könnyebb lesz az életed, mint folyton nézegetni az alig látható jelzéseket :)
2012. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, nekem van itthon egy csomó fecskendőm. Ennek örülök, mert már azon gondolkoztam, milyen klassz lesz napi 100 cseppet belecsepegtetni. (2 literre kell 1 csepp)
2012. okt. 31. 00:24
 8/20 YourDestiny ***** válasza:
Csepp? Az Easy Carbo nem csepegtetős? Milyen gagyi folyékony CO2-t sóztak rád?
2012. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 YourDestiny ***** válasza:
Az Easy Carbo nem csepegtetős. Pont, és nem kérdőjel :)
2012. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

milyen folyékony szenet vettél?


nekem Easy Carbo-m van és ilyen kis kimérő poharat kaptam hozzá, mint mindenki...de azzal nagyon macerás a pontos mennyiséget kimérni, ezért fecskendőzök. ahol én vásárolok ott nem is árulnak más folyékony szenet csak Easy Carbo-t, és én is csak azt szerettem volna venni mert kutattam egy sort még a vásárlás előtt és az tűnt a legjobbnak :)

2012. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!