Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényből lehet a...

Milyen növényből lehet a lehető legszebb gyepet csinálni gyorsan, és egyszerűen?

Figyelt kérdés
A világítás meglenne 1w/liter, pontosan T5-el. esetleg CO2 is lehetne,de a legjobb ha nem kéne... köszi

2012. nov. 21. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem Eleocharis parvula-m van és elég jól szaporodik ahhoz képest, hogy 2*24watt daylight alatt van a 112esemben CO^2 nélkül. csak Easylife Carbo-t és Profito-t adagolok, meg vettem JBL táptalajt a növényeknek a homok alá. nálam elég jól szaporodik, csak a guppijaim és a sziámi algázóim szeretik méretre legelni (olyan 3 centisre legelik ha már nagynak találják).
2012. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
műfűvel
2012. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hydrocotyle sp. japan esetleg


Vagy telerakod az alját gömbmohával, az már majdnem műfű, mert kb olyan lassan nő mintha nem is igazi növény lenne.

2012. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Riccia. Elég sok meló lekötözni, de néhány hét alatt sűrű világoszöld gyep lesz belőle, CO2 nélkül. Aztán meg hetente kell nyírni, különben túlnő és elhal az alja. Ha van energiád beleölni ennyit, akkor ez egy jó megoldás.
2012. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a ricciát a víz tetejére dobtam csak, ott is gyorsan nő, de ott fönt legalább nem barnul be az alja. Csak úgy fölül van a gyep, és nem alul. De ha belegondolsz az még természetesebb is, hiszen a gyep a szárazföldön szokott lenni, nem a vízben :)
2012. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, èn vmi növényesebb akváriumot fogok csinálni, seryu kövekkel a kövek tövénél hydrocorte sp. Japann al és persze gyeppel, meg hátul is lesz vmi magasab növény. Vm igényes, szép gyepet szeretnék ami jól néz ki. Talán glosso lesz, de nem bisztos... Köszi az eddigi válszokat!
2012. nov. 22. 08:59
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha tudtok vmi jobbat írjatok!!
2012. nov. 22. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam pl a glosso, a hc, a marsilea nem nőtt úgy ahogy elképzeltem víz alatt. Egy ideig nőtt, aztán elfogyott.


A hemianthus cubát fára is növesztettem víz fölött, a levegőn volt kint a szabadban, de folyt rá a víz felülről hogy mindig nedves legyen a gyökere, és 10-15 cm közelről világítottam egy 26wattos izzóval, így szépen benőtte a vasfának a tetejét, ahol sok fény érte.


A weping moha, a hydrocotyle sp japan és a hemianthus micrantemoides jól nőtt a víz alatt is. De a HM kevésbé terjed oldalra, ő inkább magasságban növekszik, de levágható, így lehet bokrokat csinálni belőle.


A HC lett volna jó gyepnek, mert az alacsony, csak az valahogy nekem a víz alatt nem maradt meg.

2012. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De láttam, hogy van akinél működik, biztosan elég nehéz, jól kell tudni tápozni hozzá.
2012. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!