Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mondjátok itt mindig...

Miért mondjátok itt mindig azt, hogy drága hobbi az akvarisztika?

Figyelt kérdés
Nekem nincs akváriumom.

2012. nov. 22. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert az is.
2012. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De úgyértem, hogy mi kerül benne sokba?
2012. nov. 22. 17:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Maga at akvárium elég drága, aztán még kell oda rengheteg kiegészítő-
2012. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát ez relatív, hogy kinek mi a drága, de ha úgy jobb dolgokat vennél hozzá, azok drágábbak.
2012. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Bizonyára te még nem láttál rendes, jól gondozott akváriumot....

Tudod, maga az akvárium ára is elég sok, főleg ha csináltatod, a növények is elég drágák, felszerelés, megfelelő világítás....No meg a fogyasztás...

2012. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hillen ***** válasza:
17%
Ha nagyobb akváiumot veszel,akkor már az is sok,meg a kavicsok,növények,szűrők,halak bele.És a szűrőben vannak különféle szivacsok és van olyan,amit hetente,van amit 2 hetente,van,amit havonta kell cserélni.A szivacsokat ha kicseréled,akkor újat kell venni.Sajnos ez igen drága hobbi.Ja és még a különféle halkajákról,a metilénkékről stb. nem is beszéltem.
2012. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bamboochatheone ***** válasza:
90%
Sokba kerül a szűrés, ami a legfontosabb felszerelés, drága a világítás ami szintén lényeges mert a növények fontosak a biológiai egyensúlyhoz. Fűtés is kell mert a legtöbb akváriumi hal trópusi, melegebb vízhez vannak szokva. Természetesen kell egy üveg(akvárium) ami mérettől függően változik de általában ez nem olyan drága a többi kiegészítőhöz képest. Aztán kell aljzat de ha növényeket akarsz tartani akkor kell táptalaj is mert persze a sima virágföld alkalmatlan. A növények sem olcsók ha sokat meg szépet meg strapabírót szeretnél. Nagyon jól mutatnak az akváriumokban a vasfák amiket kilóra mérnek fához képest aranyáron. Aztán még szó sem esett a halakról...egy rajhal legyen az neonhal darabja 200 forintnál kezdődik egy minimális darabszám ezekből 10 darab ez is 2000 forint+halkaja+kiegészítők. A víz sem olyan olcsó mert hetente kell cserélni a 30%-át. Áramot sem adnak általában ingyen és a szűrőnek a nap 24 órájában a hét minden napján mennie kell, a világításnak 8-12 órát ami azért nem kevés ilyen 50-60 wattoknál. Szóval drága. A fenntartás nem is annyira de az indítás nagyon.
2012. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bamboochatheone ***** válasza:
Hetente szivacscsere?! Jézusom... Metilénkék egészséges akváriumba?! Hillen, Te úgy olvastál az akváriumok működéséről meg a szűrésről?
2012. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A technika a drága.

Meg ha high-tech, akkor a fenntartása is.

2012. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ez elég relatív. pl van aki megelégszik egy low tech aksival, van aki a high tech aksikat preferálja :) ergo embere válogatja, hogy mennyit költ rá :)

de ha egy átlag akvaristát nézünk és nem vesszük figyelembe a hightech aksis embereket, akkor elmondhatjuk, hogy az akvarisztika költségei eltörpülnek sok más hobbi költségei mellett. pl a horgászat lényegesen drágább, de a lovaglás és a vadászat sem épp olcsó mulatság az íjászatról nem is beszélve :) de pl ismerősnek az orchideái a hobbijai, gondolhatod mennyi pénzt ölt eddig a ritkább orchideák vásárlásába, többet külföldről importált (a kedvence pl több, mint 200 dollár volt szállítás nélkül de van ennél drágább növénye is. külön biztosítást kötött az orchideáira.).

szóval ezért mondtam, hogy relatív a dolog :) de ha valakinek egy átlagos kis 50-60 literese van amivel átlagosan foglalkozik akkor nyilván nem költ rá annyit, mint akinek egy 300 literes van egy rakat növénnyel és komoly technikával...


magam részéről:

a 112 literes akváriumom beindítására 110ezer forintot költöttem. a kis 32 literes nevelőm 10ezer forint volt. a 112esemre szerintem nem költöttem sokat, 100ezer volt a keretem amit így is túl léptem kicsivel :) a fenntartása havonta 1500 forint kb áram terén ahogy számoltam, plusz ioncserélt víz kell havonta a két akváriumra egy jó 100 liter (5 literes cuccban árulják ugye) plusz a csapvíz ára, ami szintén havi 100 liter körül van (a nagyban hetente 20-25 liter vizet cserélek, a kicsiben 7-8 körül). plusz ugye az egyéb költségek (pl halkaja, növényeknek folyékony táp -van táptalajom is persze- és folyékony szén...stbstb). szóval jah nem olcsó, de vannak drágább hobbik is, jó mondjuk a high tech akváriumok tényleg nagyon drágák (a fenntartásuk is, de aki ilyen akváriumot össze tud rakni -mert van rá pénze- annak szerintem ez sem okozhat már gondot:)) de pl egy lovat tartani sokkal de sokkal drágább, mint halakat :)


bocsi, hogy hosszú lett de igyekeztem minél értelmesebben fogalmazni :)

2012. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!