Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes lehet-e?

Lala6 kérdése:

Érdemes lehet-e?

Figyelt kérdés
szerintetek használható dolog? [link] a youtube-n hogy belső powerhead-re kötötték és így biológiai szűrőként is használhato. http://www.youtube.com/watch?v=YDepvutWEvk&noredirect=1 Előre is köszi.

2012. nov. 28. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor ez gyakorlatilag egy üres külső szűrő, amit oldalpolcosként használnak, a belső szűrőre kötve.


Én használtam ilyet, a probléma az, hogy teljesen lefogja az áramlást, tehát ehhez kell még egy belső szűrő. Az pedig már nem túl esztétikus. A másik, hogy mivel csak oldalpolcosként használható a kis nyomás miatt, teljesen egyszerű belőle külső szűrőt csinálni. Veszel hozzá egy kis vízpumpát, beleteszed és működik. De ahhoz meg felesleges 12 rongyot kiadni, hiszen ez egy egyszerű kis doboz. Üvegből is össze lehet ragasztani, mintha az akvárium meghosszabbítása lenne. Fedni sem kell.

2012. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A belsőm 2000l/h van rajta külön vízfelszin áramoltató meg külön levegőztető.És ha a vízfelszín áramoltatóra rákötöm akkor a levegőztetés működik tovább és szabályoznám a víz áramlást.Vagy így hülyeség?
2012. nov. 29. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, csak nem tudom mekkora akváriumra van 2000 liter/órád. És az még a baj, hogy a külső szűrőbe lassú áramlás kellene, tehát annak sincs értelme, hogy ezerrel nyomod bele a vizet, hogy az akváriumban meglegyen az áramlás.
2012. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi Murr de most értem haza a melóból és a spanomnak segítettem összerakni az új aksit.200l-es az akvárium és a belső az szivattyúként és belsőszűrőként is használható és van rajta egy szabályzó amivel ha a vízfelszin áramlását lasíttom akkor a levegőztetőrésznél ad nagyobb áramlás és ez fordítva is lehet csinálni.Azért is gondoltam hogy a külső szürö fele lelassítom az áramlást és inkább a levegöztetö felöl áramoltatom a vízfelszint.Csak azt nem tudom hogy nyomóágról is lehet e biológiai szürést csinálni vagy csak a lassú áramlás a lényeg.
2012. nov. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!