Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes Co2 rendszerre költenem?

Érdemes Co2 rendszerre költenem?

Figyelt kérdés
Egy 54 literes akváriumba szükségem van ilyenre?
2012. dec. 2. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem kell belső szűrőhöz vagy valami máshoz hozzá kötnöm, ugye?
2012. dec. 2. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell belső szűrőhöz kötni, de azért remélem, van szűrőd, az mégiscsak fontosabb, mint a co2.


Hogy érdemes e rákölteni, azt a tartott növényeid igényei határozzák meg.

Ha gyári tetős akváriumod van, 15 wattal, ahhoz fölösleges, az alatt úgyis csak árnyéktűrő növények maradnak meg.

A fényigényesebbek meg nem bírnak annyit fotoszintetizálni, hogy fel tudnák használni a co2-t.

2012. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
...mondjuk 30 watt világítás fölött már lehet próbálkozni közepes fényigényű növényekkel, azoknak jól jöhet egy ilyen kezdő szett.
2012. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne költs rá. co2 helyett inkább vegyél egy jó táptalajt:

[link]


Pl: vizi hortenzia, bacopa monnieri, vallisneria, criptocorine fajok, ludwigia repens, hydrocotyle leucocephala röhögve megmarad benne CO2 nélkül.

2012. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még nincs meg az aksi, de már rendelgetni fogom a cuccokat és azért kérdeztem, hogy legyen-e co2.


Belső szűrő természetesen lesz. A világítást barkácsolni fogom és 2db 20W-os kompakt fénycsövet szántam bele (természetesen 6500K-eseket).


Nem akarok nagyon igényes növényeket, se halakat, de szeretném, ha szépek lennének.


Jó lesz akkor az első linkben található cucc? Vagy tudtok valami komolyabbat ajánlani, ami nem irreálisan drága?

2012. dec. 2. 13:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Növénytáp is lesz benne.
2012. dec. 2. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt a CO sprayt, mindennap meg kell nyomni egyszer-kétszer. Én nem szarakodnék vele.
2012. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értelek.


Mit javasolnál helyette?

2012. dec. 3. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!