Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Heti háromszor talákozom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heti háromszor talákozom a barátnőmmel. Mindíg én megyek hozzá, autóval.30 km-re lakik. Elég sokat kell benzinre költenem. Megkérhetem, hogy adjon a benzinbe?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 00:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
egyáltalán nem. max mondod hogy nem mész, mert sokba kerül vagy van busz, ő is jöhet, meg te is mehetsz busszal...
2012. dec. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
nem hogy örülnél h van barátnőd és van kihez menni. sztem skót vér csörgedezik az ereidben.
2012. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

ez nem skót vér, egyszerűen csak luxus ennyi pénzkiadás manapság

amúgy szerintem sem lenne igazán stílusos a dolog, inkább hajlok az első véleményére, jöjjön be ő néha hozzád

2012. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 bumbi02 ***** válasza:
88%
Mindennek meg van az ára. De így fel ne tedd neki. Én naponta 20km-et motorozok barátnőmért, de meg se fordult fejemben, hogy ráterheljem ennek a költségét. Nem kötelező bemennem városba, saját döntésem hogy bemegyek, és az is, hogy motorral.
2012. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2%
attól függ mióta ismered. Egyébként igen csak óvatosan adagold neki úgy hogy ő ajánlja fel így nem lesz kellemetlen. Pl mond neki, hogy mostanában eléggé le vagyok égve sokat kocsikázom. Lehet jövőhéten csak hétvégére tudok jönni. Vagy valami ilyesmit.
2012. dec. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
miért lenne ez sóherság? az emberi kapcsolatok nem oda-vissza alapon működnek? ezek szerint egy nő használati cikk, amit meg kell vásárolni pénzen. ha sajnálja rá akkor ne nőzzön? te jó f@szom...
2012. dec. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 bumbi02 ***** válasza:
59%

miért lenne ez sóherság? az emberi kapcsolatok nem oda-vissza alapon működnek? ezek szerint egy nő használati cikk, amit meg kell vásárolni pénzen. ha sajnálja rá akkor ne nőzzön? te jó f@szom...


Jó igazad van. Akkor így direktbe fel kell tenni az egészet: Szállj bele benzin költségbe, mert drága vagy, és nem a jó értelemben. Esetleg ha nálad vacsorázik, akkor számlázd ki neki, hogy a csirke kilója mennyi volt. De legjobb ha ki is írod neki az itallapot is: csapvíz 50ft/deci, szóda 75ft/deci, üdítő 100ft/deci.

2012. dec. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát apukám, welcome to the real world:) A párkapcsolat nem tartozik az olcsó műfajok közé:))
2012. dec. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
bumbi02 te teljesen beteg vagy. ha valakit vendégül látok természetes, hogy ellátom mindennel, de cserébe talán én is elvárhatom, hogy majd ő is vendégül lát engem, nem? így működnek az emberi kapcsolatok. az hogy találkozzanak elvileg mindkét fél érdeke, mert kölcsönösen szeretik egymást, akkor miért is elvárás, hogy csak a fiú menjen a lányhoz és kocsikázzon el havonta 20 ezer forintot? szerinted ez így normális? gondolom az is alap, hogy csak a fiú hívhatja fel a lányt megkérdezni hogy hogy van és szeretkezni is csak akkor lehet, amikor a nőnek kedve van hozzá. ha ez így szerinted normális akkor én inkább nem akarok ezen a bolygón élni...
2012. dec. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor teszem fel a kérdést magamnak: vajon én vagyok abnormális, hogy soha fel nem merült bennem ilyen kérdés? Pedig utazgattam már párkapcsolataim során jó sokat.


Egyébként: azt, hogy minden költség mindig csak az egyik felet terhelje, nem lehet elvárni. Legalábbis hosszabb távon nem. (Bár az illem azt diktálja, hogy a férfi azért lehetőségeihez mérten azért anyagiakban is legyen férfi.) De ez nem azt jelenti, hogy te most benyújtsd a számlát, hogy "ennyibe kerülsz nekem, fizess". Kicsit abszurd. Egy kapcsolatban a "közös teherviselés" normális körülmények között nem úgy működik, hogy a csaj pénzeli a férfi költségeit. Hanem például úgy, hogy egyszer te mész hozzá, utána ő hozzád. Ha ez megoldható.

Továbbá: senki nem kötelez arra, hogy autóval menj, és a fél vagyonodat benzinre költsd. 30 km-re egy Volán-jegy 560 forint. Ez se olcsó, de heti 3 napot a barátnővel tölteni nekem megérne 3 ezer forintot. Ha kereső ember vagy, akkor ez nem olyan hű de lehetetlenül megterhelő. Ha olyan helyen laktok, szóba jöhet még a vasút is, nagyjából hasonló összegbe kerül. Ha meg diák vagy (vagy egyetemi hallgató), van 50%-os kedvezmény, így egy hétre lecsökken a költség durván 1500 forintra. Persze, ha neked ez nem elég menő, mert neked muszáj autóval menni, az egyéni szeszélyeid költségét végképp nem terhelheted rá.


Összegezve: teljesen normális, ha a pénzügyi terhekből mindketten kiveszitek a részeteket, na de nem úgy, hogy "adj benzinre, mert én mindenáron autóval akarok menni". Ez nagyfokú illetlenség.

2012. dec. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!