Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne x64 rendszerre...

Érdemes lenne x64 rendszerre váltanom?

Figyelt kérdés

Jelenleg ezek vannak a gépemben:

CPU: Intel Core 2 Q6600 (4x2.4ghz)

VGA: Gigabyte nVidia GTS 450 (1GB)

RAM: 2GB

Olyan problémám van, hogy az alaplapom csak 4GB Ramot tud kezelni, hiába a 64 bites rendszer... rendeltem még 2gb ramot és nem tudom érdemes lenne-e váltanom.

Mert ugye a x32 csak 2.5gb-ig kezeli, a x64 pedig egy álló helyében megeszik 1.3gb ramot (olvastam) Tehát ugyanott lennék csak 2.5GB ramom maradna játékra.

Mit tanácsoltok?



2012. nov. 22. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes
2012. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A memóriakezelésbe a VGA memóriája is beletartozik, összesen 4gb-t tud megcímezni, a többit csak cachelni használja. Ha 4 gb memória van a gépedben, megéri a 64 bites rendszer használata.
2012. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mert ugye a x32 csak 2.5gb-ig kezeli"

Ez függ a videomemória mennyiségétől. 32 bit 4GB-ig tud címezni maximum, így hardverkörnyezettől függően általában 3-3,5GB marad a RAM-ra. A 64 bites rendszer alapból tényleg több RAM-t eszik meg, viszont sokat képes kezelni. Másik előnye a x64-nek, hogy esetenként gyorsabb lehet valamivel a x86-nál. 4GB vagy több memóriánál már érdemes x64-es rendszert használni (de nem muszáj...a párom pl nem engedi, hogy lecseréljem a x86-os rendszerét, pedig már 1 éve 4GB memóriája van, amire a windows azt írja, hogy 3,25GB használható...pedig 5750 1GB-os kari van benne). :)

2012. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hmm... értem. Hát köszönöm szépen a válaszokat! Tehát akkor megéri leváltanom :) Remélem sok fejtörést nem okoz majd 32 után :D
2012. nov. 22. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fog fejtörést okozni. Ránézésre meg sem lehet mondani hogy 32-es vagy 64 bites az oprendszer, mert teljesen egyformák kinézetre...
2012. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom, mert sok (régebbi) program nem fut rajta. Sajnos nekem is 64 bites a rendszerem és ilyen téren nagyot szívtam vele.
2012. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!