Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kivitelezhető dolog-e akvárium...

Lala6 kérdése:

Kivitelezhető dolog-e akváriumnál?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam van egy 200l-es akim amibe egy ilyen szivattyú van. [link] Van egy 70l-es neveltetőm is arra gondoltam a viz áramoltatot átvezetem a 70l-esbe így tiszta víz menne a kicsikhez és egy másik csövön vissza vezetném a vizet a 200-asba egy szabályzóval,hogy ne folyjon tul vagy gyorsabban menjen vissza mint ahogy nyomni tudja.PERSZE EZ CSAK EGY GONDOLAT!!!

2012. dec. 4. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Már miért lenne tiszta a víz a 200-as akiban? Maximum szűrőakváriumnak használhatnád a kicsit. És hogy vezeted vissza a vizet? Oldalpolcos lehet az egész, a 2000 l/ó pedig rengeteg a kisakváriumnak.

És ha valamelyikben felüti a fejét egy betegség, azonnal lefertőzi a másikat is.

Ráadásul a linkelt oldal vírusos...

Tehát ez nem volt valami nyerő nekifutás :) De az alapötlet nem rossz, létezik ilyesmi, csak nem ebben a formában.

2012. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 bamboochatheone ***** válasza:
Ezt úgy lehetne megoldani hogy a nevelőakváriumot megfúrod a vízszint magasságában és egy kicsivel magasabbra rakod a lyukat mint a 200-as akvárium teteje. Így egy szimpla csővel át tudod vezetni a kisebb akváriumból a vizet. Így sosem fog kifolyni és a powerheadnek sem kell métereket emelnie.
2012. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor halva született gondolat.Az oldal virusosságáért elnézést kérek.:(
2012. dec. 4. 23:21
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vírusos az oldal.


Össze tudod kötni egy vízzel megtöltött U csővel a két akváriumot, és egy nagyon lassú vízpumpát bele, mondjuk egy 250 l/órásat. De a kettőbe akkor is külön szűrőt kell tenni, tehát nincs sok értelme. Meg talán kicsit veszélyes is, mert ha az U cső eldugul, vagy belevegősödik, akkor leáll az átfolyás, viszont a kis pumpa továbbra is nyomja át a vizet egyikből a másikba, így az egyik akviba elfogy a víz, a másikba meg túl sok lesz. De ha elég magasra teszed a kis pumpát, akkor nem nyomja ki az egész vizet az akváriumból, maximum csak kerregni fog amikor már nincs vízben, és ha olyankor épp nem vagy otthon, lehet hogy le is ég.


Szerintem a 2 akváriumba tudsz külön vizet cserélni. Ne kösd össze. Hülyeség.

2012. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Link alatt tényleg trója van. Nem is engedi megnyitni.

Az a baj ez a többet nyomjon meg szívjon meg szabályzó állandó felügyeletet igényel.

2012. dec. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
kösz srácok az volt a baj végiggondolás nélkül tettem fel a kérdést úgyhogy már el is vetettem a dolgot főleg a fertözés miatt merha valami felüti a fejét a nagy akiba nem akarom megfertőzni a kicsiket.De sokszor pattanak ki ötletek a fejemből hátha tudok ötlettel szolgálni vagy marhagyorsan le tudtok állítani rola nehogy hülyeséget csináljak,mint pl ennél.. :)
2012. dec. 5. 11:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Amúgy volna egy másik ötlet:) csak nem tudom it folytassam vagy új kérdésként tegyem e fel?:)
2012. dec. 5. 11:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Folytathatod itt is
2012. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na szóval arra gondoltam a szivattyut mivel sokféle képpen lehet használni arra gondoltam a vízfelszin áramoltatóra vezetnék egy csövet a másik végére egy esöztetőt és a levegőztetőnél inditanám az áramlást az esőztetőn meg folytatódna.azért gondoltam erre mert alapjába véve rettentően erös aszivattyú és ha az egyik oldalt használlom baromira pörögnek a halak pedig házilag is csináltam spagetti tartóból szürő tőltetet ami 1,5l azért valamelyest visszafolytja de ha maxra tekerném még így is tudnák huulámedencét csinálni az akiból.:)Ja meg azért is gondoltam a körkörös áramlásra mert itt-ott látok pangó részeket.DE ha felküldenem hogy áttmozgassa mindenhol a vizet a halak csak egyhelybe lennének.Szerintetek milyen az ötlet?VAgy valahogy máshogy?
2012. dec. 5. 12:40
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem.


Én pl csináltam egy ilyet, ez működik és a tartályt tele lehet szórni szűrőanyaggal, akvárium tetejére lehet tenni:


[link]

2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!