Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek közül a bútorok közül...

Ezek közül a bútorok közül melyik bír el egy 30l-es akváriumot?

Figyelt kérdés

Most akarok berendezni egy 30l-es garnélás akváriumot, de nincs bútorom, ahova tehetném.

Ezért kinéztem pár olcsóbb bútort, ami elfér a szobámban az akváriumnak tervezett helyen, és amire még lenne keretem:

[link]

[link]

[link]

[link]


Én úgy számolok, olyan 40kg körül lehet majd a berendezett akvárium. Szerintetek ezek közül melyik bírná el?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 5. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


ez a kettő biztos! de amúgy szerintem az összes :Dde amit linkeltem az tuti! :D

2012. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40kg-os akváriumot egyikre se tennék rá jó szívvel. A jyskös komód teteje nálam pár vacaktól is hajladozott.
2012. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább csináltass egyet asztalossal 10e-ből már nagyon jó kis komódokat tudnak összerakni (legalábbis felénk). Ráadásul még szépek is!
2012. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem ezen van egy akvárium

[link]

2012. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
csak enyim fekete
2012. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyikre sem merném, nagyon gyengécskének tűnnek. És nem csak az lehet veszélyes, hogy leszakad, hanem ha a egy picit meggörbül a bútorlap (miután középen nincs merevítés) simán elpattanhat az akvárium üvege.
2012. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval ezek közül egyik se jó? Pedig már kezdtem reménykedni, hogy megoldódik ez a probléma.

Asztalossal azért nem tudok csináltatni, mert max 5-6 ezer ft-om lenne rá, az meg nem jönne ki ennyiből.


Egyébként van itthon elfekvőben egy régi bútorlapom, még mikro alatt volt a hűtő tetején, hogy elossza a súlyt (60x30 a lap). Ha esetleg azt rátenném valamelyikre, és úgy rá az akváriumot, úgy se lenne jó szerintetek?

2012. dec. 5. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:

A tetejére 100%, hogy kéne bútorlap, mindegyiknek, mert a tetejük nem az oldalukon van, hanem az oldalaik között.

Így a tömeg nem függőlegesen nyomja az oldalait lefelé, hanem gyenge csapokon keresztül. Remélem, érthető.


A nagyobb gond viszont azzal van, hogy a rátett bútorlap is elkezd hajolni idővel!

Hosszanti merevítés kéne középre, ami középről, fentről, teljesen le, a talajig vezeti a súlyt.

Tehát középre is kéne függőleges bútorlapokat tenni, de nem csak a polcok közé, hanem azok folytatásában lábat is tenni, hogy teljesen merev legyen, és ne hajolhasson.

Sima bútorlapot kéne még szerezni, és beszabni.

2012. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, érthető volt. De ez nem a csapokon fekszik fel, hanem a 4 lábon: [link]
2012. dec. 5. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaz!

De az akvárium sokkal kisebb, mint a szekrény teteje, így nagyon a közepét nyomná, ha teszel rá még bútorlapot, úgy sokkal jobb egy ideig, de az is feladja idővel, és a bútorral együtt elkezd meghajolni.

Kell a függőleges középső merevítés.

Ha elég erős a középső polc, akkor lehet nem is kell több merevítés, csak a 2 polc közé, és nem kell teljesen a földig, (bár én akkor is úgy csinálnám)

A lényeg, hogy a függőleges merevítés fontosabb, mint hogy a tetejére tegyél bútorlapot.

Inkább abba fektess energiát, hogy direkt módon elkerüld a meghajlást, tehát alulról kell kitámasztani, a lefelé ható erővel szemben.

2012. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!