Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes előre járatni a...

Érdemes előre járatni a szűrőt egy vödörben, amíg nincs meg az akvárium?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg 1 héten belül megérkezik az akvárium a bútorral, de gondoltam addig is járatom egy vödör vízben a Tetratec ex700 szűrőmet, hogy kialakuljon valamennyi baktérium kultúra (vagy mifene) Aztán azt a vizet tölteném az akváriumba.

Ennek van értelme?


2012. dec. 5. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Végülis van. Tegyél bele egy pici halkaját is.
2012. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen halkaját? Csak mert az még nincs... Száraztáp, vagy élőeleség?
2012. dec. 5. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
hülyeség! majd ha meglesz az aksid majd akkor!!!
2012. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne hülyeség? Indokold meg. Mert a kérdező meg indokolta, hogy miért nem tartja hülyeségnek.


És az alapján tényleg nem hülyeség szerintem.

2012. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jóisten :D egyrészt rosszul írsz, másrészt meg elvagy tévedve. Ezért javasolták például a halkaját, gondolom én. Nem kell semmit sem beletenni, hogy legyen baktérium kultúrád. Hagyni kell állni a vizet, és nem csak azért hogy a klór kitakarodjon belőle, hanem hogy idővel ki alakuljon ez a bizonyos baci tenyészet :D


Nagyon elvagy tévedve, de nagyon nagyon :D

2012. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na jólvan, én nem vitatkozom, lesüllyedek arra a szintre amin te vagy, ott meg úgy sincs esélyem.


Ja még valami, van pl. hal kaja az ásványvizemben amit veszek?

2012. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, jólvan, tényleg utolsó, egyrészt mert nem szeretnék tovább offolni, másrészt mert az ilyeneket nem lehet úgysem meggyőzni. Tessék ezt egy forumrol másolom neked:


"Tulajdonképpen igen, ílyen állapotban kell járatni a szűrőt.Egy tapasztalt öreg nekem azt mondta,hogy a baktérium kultúra Kb. egy hét után kezd beindulni de ez még kevés a telepítéshez.A halakig 3-4 hét kell.Lehet gyorsítíni a folyamatot ha tudsz szerezni beérett vizet, vagy ha van már működő szűrő: ezekkel lehet oltani a vizet.A telepítéshez nem elég a baktérium törzsek megtelepedése, azoknak megfelelő számban kell jelen lenni.Négy-öt napos vízbe lehet rakni óvatosan némi halkaját(nagyon keveset) mivel a baciknak a szaporodáshoz szükségük van némi bomlástermékre.Végezetül (pusztán az én tapasztalatom) többféle úgynevezett akvárium víz beindító szert kipróbáltam, nekem nem jöttek be. "

2012. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan túl sok értelme nincs.

Berendezett akváriumban érdemes inkább járatni.

Nem azért, mint ha egy vödörben ne alakulna ki baktérium kultúra.

Azért, mert az akvarisztikában nem hajt a tatár, türelmesnek kell lenni.

Az új növények is sokkot kapnak az átültetéstől, azoknak is magukhoz kell térni, ami hetekbe is telhet.

Ezt, érdemes megvárni a halak betelepítése előtt.

Eközben elszaporodnak (valószínűleg) egyes gomba fajták, aztán 1-2 alga fajta, lezajlik egy csomó kezdeti folyamat.

Ezek hetekbe telnek, a halakat pedig ráérsz utána elkezdeni telepíteni, több turnusban.


Szóval így is -úgyis eltelik jópár hét, mire halakat tehetsz bele, ez alatt az idő alatt pedig a bacik is el tudnak szaporodni, fölösleges azzal tökölni, hogy 1 héttel előtte elkezded járatni a szűrőt.


A bacik kialakulását elősegítendő, némi fagyasztott kaját rakj néha a vízbe.

A lehető legrosszabb, amit csak csinálhatsz, az az, amit a roppant felvilágosult hülyegyerekező sporttárs ajánlott, hogy egy boltos akvárium vizéből beoltod a sajátod!

Azzal egyetlen dolgot érsz el, hogy az egészséges baktériumflórán kívül beoltod az akváriumot néhány komoly kórokozóval, meg 1-2 különlegesebb, kiirthatatlan algaspórával.

2012. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Tiszta vízben járatni nincs értelme. Ha a bacinak nincs mit ennie, hát nehezen fog életben maradni, sőt elszaporodni. Persze minimális mennyiségű ammónia a csapvízben is van, de értelemszerűen a halkaja segít, mindenképp juttatni kell valami pluszt abba a vízbe, ami a nitrifikáló baktériumok számára tápanyag.
2012. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!