Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlatok nekem?

Viczena jozsef kérdése:

Mit ajánlatok nekem?

Figyelt kérdés
Mult héten vettem egy 54 literes akvárium szettet.

#világítás #Akvárium-
2012. dec. 5. 09:14
 1/7 A kérdező kommentje:
van benne 1 gyári 15w t8 as phillips 640 es neon csö.DE szerintem ez kevés lesz a növényeknek!Milyet vegyek bele helyette?
2012. dec. 5. 09:17
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg plusz szeretnék hozzá tuningolni még egy csövet.
2012. dec. 5. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet tudok ajánlani: [link]


Melléragasztasz 2-őt a gyári mellé, vagy csak simán rádobod a víz felszínére.

A gyári tetőt én addig nem bántanám, amíg garanciális.


Egyébként a szettben a szűrő is lehet, hogy kicsi és kevés lesz. Milyet adtak mellé?

2012. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt már hasznátan vettem de amugy 1 éves,és van benne 1 eheim aquaball 2208 belsö szürö nem az eredeti mert az valami gagyi resun volt
2012. dec. 5. 09:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát a garancia miatt már nem kell aggódni.

Viszont a gyári helyett nem tudsz nagyobbat beletenni, ebbe csak ez a jó. Egy neoncsőnél elmondható, hogy minél nagyobb teljesítményű, annál hosszabb. A tiédben olyan 40cm körüli neon lehet, ez meg csak 15W-os.


Mellé lehet berakni másikat, de ahhoz már meg kell bontani a tetőt. Itt van egy leírás: [link]


A legegyszerűbb szerintem az ,amit már az előbb is leírtam. Beragasztod, vagy vízbe dobod, és nincs vele több gond.

2012. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tettem a neonomra fényvetőt. Egyszerűen rá kell csíptetni a neonra. Visszaveri a felfelé irányuló fényt, amit a tető elnyelne. A leírás szerint kb. 60%-al több fény jut az akváriumba. Mivel nincs fénymérőm, ezért a DSLR fényképezőmét használtam. Valóban mutat eltérést, de inkább 40%-ot, nem 60-at.


Ez már alkalmas arra, hogy kicsit igényesebb növényeket (közepes fényigényű) nevelj, megfelelő tápozás mellett anélkül, hogy a tetőt meg kéne bütykölnöd.


Juwel-nek is van ilyen fényvetője

2012. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szereztem bele 1 15w os aqua glo fénycsövet azt kéne párositani valami daylight csövvel
2012. dec. 5. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!