Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, halbetegség vagy...

Mit tegyek, halbetegség vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Ma reggel észrevettem hogy az egyik nőstény szifóm felpuffadt és nem tud lemenni a víz aljára a másik kettő (1 hím 1 nőstény) pedig csipkedi.

Amint hazaértem halott volt, mire gyanakodhatok, betesgség, FERTŐZŐ?

A víz hőmérséklete normális (27-28 Celsius Fok) etetés rendben, a lakótársaival sincs semmi baj,csak vele.


A segítséget előre is köszönöm.



2012. dec. 7. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen halak vannak benne? Milyen a szűrés? Mennyi időnként és mennyi vizet cserélsz?
2012. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úszóhólyag gyulladása volt és én úgy tudom hogy fertőző! Szerintem lehet kapni díszhalkereskedésben erre a betegségre való gyógyszert és részleges vízcsere után csepegtess az aksiba amennyit kell!!
2012. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

60 liter guppik,ancik,szifók,törpe foltos páncélosharcsák.

Mit tehetek hogy ne kapják el a halaim?

Pénzem nagyon nincs csak valamilyen olcsóbb gyóyszerre, de mást tehetek?

2012. dec. 7. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
és pontosan milyen szűrő?
2012. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hailea HL-BT 400-as!

Miért érdekel, engem a gyógyítási módok érdekelnek!

2012. dec. 7. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért érdekel mindenkit, mert ennyiből, hogy "felpuffadt" sokmindenre lehet következtetni. Ha pontos paramétereket adsz meg, akkor nagyjából meglehet határozni, hogy mi baja lett, és a gyógymódot is megkapod.


Például: Ancikat (főleg ha több van belőle) nem tartunk 60 literben. Például...

2012. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen paramétereket adjak meg?
2012. dec. 7. 19:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Például a "milyen gyakran csinálsz részleges vízcserét" -re még nem kaptunk választ a többire igen.


Ha jól tudom az úszóhólyag gyulladásba nem döglik bele hirtelen egy hal sem, és ha jól tudom az nem is fertőző betegség.

2012. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hetente
2012. dec. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!