Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van akkor, ha nem veszek...

Mi van akkor, ha nem veszek az akváriumba fűtőt?

Figyelt kérdés
nemsokára akarok venni 112l akváriumot, és vennék bele víz melegítőt is, de ha nem veszek, akkor az baj a halaknak?

2012. dec. 7. 21:31
1 2
 11/19 Zolka99 ***** válasza:
0%
szerintem meg bettánál pont hogy nem :D
2012. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

??? Miaz, hogy bettánál nem? Nálam már 24 fokban sz*rul érzik magukat.


Nyáron mikor meleg van, tényleg nem kell fűtő. Nyáron hűtjük a vizet, nem pedig fűtjük. És örülünk ha rossz idő van, és talán 24 fok körülire hűl a víz :D


De már írták, ha olyan halakat veszel amik igénylik a 26 fok körüli vizet, akkor nem árt egy fűtő sem.

2012. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Zolka99 ***** válasza:
0%
bettát nyáron tóba viszik ki, szerinted ott mindig 24°C felett van a víz hőméréklete ?
2012. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egy bettát nem lehet fűtő nélkül tartani.

Azt hiszem, ez vitán felül áll, nem is érdemel több szót.

Hülyeségeket meg ha lehet akkor ne terjesszünk, terjed az anélkül is eléggé.

2012. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bettát tóba? Van betta tó, igen, de az nem az a tó amit a kertbe ásol, és aranyhalak, meg koik úszkálnak benne. Meg is döglene ott.
2012. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 YourDestiny ***** válasza:
Röviden de tömören, ezt a kérdést magadnak kell megválaszolnod a lakás téli minimális szobahőmérséklete és a halaid hőigénye alapján.
2012. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Barátommal 7 évig tartottunk vitorláshalat fűtés nélkül, és voltak mellette más halak is. Van olyan könyvem amibe 24 fokot írnak nekik ideális hőmérsékletnek. A díszhal infón meg 25-26-ot írnak. Persze az 1-2 fok eltérést bírják, sőt nyáron volt 34 fok is, azt is bírták. Lassan hozzászoknak, csak azt nem szeretik, ha hirtelen van egy nagyobb, pár fokos hőingadozás. Mondjuk ha van egy meleg víz benne, és te hideggel cserélsz vizet az gáz.


Más kérdés, hogy ha blackmollym, vagy bettám lenne, annak tennék be egy fűtőt, mert molly barátom nővérénél volt ami megfázott és fehér lett, azt úgy nem akarnám.

De hát olyan halam nincs.


Volt még egy sztori, régen barátoméknál a lakás ki volt hűlve nagyon, majdnem befagyott a nagy akvárium. Nem tudom hogy ezt hogy csinálták, mert akkor még nem ismertem őket, de éltek benne a halak. Persze valószínűleg hidegvizi halak voltak. Aztán jött a nagymami, és mikor nem volt otthon senki, fogta és beöntött rájuk meleg vizet, hogy ne fázzanak a halacskák. Na persze meg is döglöttek egyből, pedig ő csak jót akart nekik. Hát nem tudta hogy ez lesz.


Nekem meg szokott lenni több akváriumom, ezért is fűtöm a lakást így amennyire tudom. Pl most éppen 5 akváriumom, csak 2-be van fűtő, de az egyik szerintem el is romlott és pont a tengeri amibe 26 foknak kéne lenni,de a halak még nem panaszkodtak így sem.


Hiába nem a trópusokon élünk, én akkoris szeretem a meleget, és utálom hogy 22 fokban már fel kell öltöznöm, meg ugye az állataimat is féltem, emiatt azért közös érdekünk, hogy fűtsem rendesen a lakást.

2012. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Platypus ***** válasza:

A youtubeon van pár videó, ahol tóban tartják a Bbettákat. Trópusi országokban! A mi éghajlatunkon még a legmelegebb nyári időszakban is lehűl a levegő este, és jól megfázik a halak labirintszerve.


Ha a kérdező szobájában ilyen meleg van nyáron, akkor érdemesebb lenne extra meleg vizet igénylő halakat tartani(Betta, vörös neon), és egy fűtővel korrigálni a kisebb ingadozást télen. Az átlagos akváriumi halaknak nem jó, ha hónapokig 28 fok körül vagy afölött van a hőmérséklet. És télen fűteni egyszerűbb, mint nyáron hűteni. A 26 fok még jó is magában, de azért nem árt az a fűtő. Egyszer mentek el hosszabb időre otthonról, nem raktok a tűzre és már meg is fáztak a halak.

2012. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igaz lehet, hogy ha megyünk el hosszabb időre, és nincs fűtés! Akkor fogok venni fűtőt az akváriumba! Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 8. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!