Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80-100 cm szeles jo minosegu...

Halas kérdése:

80-100 cm szeles jo minosegu akvariumot szeretnek osszerakni vagy szettben megvenni, de tok amator vagyok, partatlan hozzaertok mit ajanlotok?

Figyelt kérdés

Errol mit gondoltok?

[link]


2012. dec. 8. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A világítás gyenge, a fűtés gyenge, a szűrőről meg semmit nem lehet tudni.

Én nem venném meg, még ha jónak is néz ki az ára.

Inkább külön raknám össze, még ha többe is kerül, ha valóban a jó minőség a cél.



Viszont az is igaz, hogy ekkora mérethez már illene egy külső szűrő, ami eléggé megdrágítja a dolgot.

A gyári szűrőről semmi infót nem találtam.

Akár jó is lehet.

Meg kellene tudni, mekkora a vízforgatása, és a szűrőtérfogata.

Ha jó, akkor lehet megérné megvenni, és utána fejleszteni a világítást, meg a fűtést.


Egyébként a szűrő valószínűleg egy beépített szűrő.

Én nem igazán vagyok híve ezeknek a megoldásoknak, mert ha tönkremegy, nehezen javítható.

2012. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha te válogatod össze a dolgokat. A szettekben általában csak a fűtő megfelelő. Mind a világítás, mind a szűrő kicsi lesz, akármelyik szettet nézed is ki.

Tudom, hogy az egyenkénti összeválogatás hosszadalmasabb, és valószínűleg többe is fog kerülni, mint egy szett, de hosszútávon jobban megéri, és így legalább biztos, hogy működőképes lesz az aksi.


Mivel írtad, hogy teljesen kezdő vagy, javaslom, regisztrálj be az akvarista.hu-ra, és regisztráció után olvasd el az 5 e-book-ot, így az alapokat megtudod mind a berendezésekről, mind az akvarisztikáról magáról.

2012. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Esetleg tudtok ajanlani boltot, ahol jo arakon lehet vasarolni es szaktanacsot is adnak, hogy mit valasszunk, hogy jo legyen?
2012. dec. 8. 17:13
 4/12 bamboochatheone ***** válasza:
Szaktanácsot itt kérhetsz, boltból pedig az aquaDepo-t ajánlom.
2012. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szaktanácsot fórumokon adnak, vagy pl itt.

Az eladók általában csak eladnak.

2012. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megneztem az oldalt, aztan rajottem h azt sem tudom hogy induljak neki..:)

Ha tudsz/tudtok tanacsot adni nagyon megkoszonom. Kb.50 ezrem lenne az alapokra...aztan kesobb ezt meg lehetne fejleszteni.

Ennyibol megoldhato?

2012. dec. 8. 19:11
 7/12 Frontosa ***** válasza:

Először olvass utána. akvarista.hu-n vannak letölthető e-book-ok+1-2 könyv sem ártana. A diszhal.info-n megtalálsz számos itthon elérhető halfajról leírásokat.

Ha már megvannak az alapok akkor jöhet a vásárlás.

aquaimpex.hu, akvariumplus.hu olcsó. A szettek hátránya a világítás, mivel műanyag tetőt kapsz hozzá megadott csőelőkészítéssel, csak alacsony fényigényű növényeket tarthatsz bennük. De a legtöbb helyen a szűrés választható.

Pl. [link]

Üdv,

2012. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazabol ajandeknak szeretnem, nem en gondoznam aztan, es mivel en nem vagyok rajongo, nem nagyon tudnek most konyvekre ennyi idot szanni...:( ezert is halam uldoz minden segitot...:)
2012. dec. 8. 19:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből nem fog összejönni ilyen méretben egy jó minőségű aki.

Utólag se nagyon lehet fejleszteni, mert a technikától működik, az meg az elejétől kell, és hát az a drága.


A világításon tudsz egy kicsit spórolni, ha gyári műanyag tetős akváriumot veszel.

Ezekből viszont úgy érdemes, hogy minél nagyobb legyen a watt/liter arányszám, ezért akár 80, akár 100 cm széles lesz az akvárium, ha gyári tetőt lesz, akkor ezeknek a szériáknak a legkisebb tagját érdemes megvenni.

Ez 80 cm hossznál 112 liter, 100 cm-nél 160 liter.


Viszont a 160 literes önmagában több mint 30.000 ft, és az nem megy el külső szűrő nélkül, ami szintén egy komolyabb összeg.

Szóval én is inkább a 112-est ajánlom, vagy esetleg a 126-ost, de ezeknél számíts arra, hogy kizárólag a legárnyéktűrőbb növények maradnak meg bennük.


[link]

[link]

[link]

[link]


Már ez is több mint 50.000, és még se növény, se hal, de ezek legalább minőségi cuccok, meg működőképes összeállítás.

2012. dec. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a segitseget! A hasznaltakat erdemes nezni egyebkent?
2012. dec. 9. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!