Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Most vettem észre, hogy...

SOS! Most vettem észre, hogy a Red Coral sügereimnek lettek kishalai. Mit kell tudnom a picik neveléséről?

Figyelt kérdés
Elevenszülőknél nem volt semmi xtra, de ez most új. Köszi

2012. dec. 8. 17:47
 1/7 anonim válasza:
először is tecc olyan kis elkülönítős cuccba gondolom te tudod mi az!Azért hogy a nagy halak ne egyék meg de ha a boltba mondod hogy most lettek és elakarod különíteni akkor tudják mit adjanak és kis szemű(kis darabos)kaját addj nekik más szerintem nem és vigyázz ne hogy megfázzanak!:))de állatos boltba kapsz tanácsot:))
2012. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Frontosa ***** válasza:

Semmi különös, ugyanazok az igényeik ment a nagyoknak. Kell nekik egy ivadékos akvárium 30-50 liter, stabil szűrés, gyakori részleges vízcsere. Napi 2-szer kis mennyiségben kapjanak enni. Mivel a szájköltőknél az ivadékok kiengedésekor már elég fejlettek, az étrendjük is a felnőttekével megegyező. Érdemes fagyasztottakra helyezni a hangsúlyt, de jók a Hikari, OSI szárazak is,beáztatva, szétnyomkodva.

Üdv,

2012. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Abban tudtok esetleg segíteni, hogy honnan kellett volna rájönnöm, hogy ikrázni készülnek? Semmit nem vettem észre rajtuk, mindig jött az összes enni is meg semmi xtra. Köszi
2012. dec. 8. 21:05
 4/7 kezdo akvarista ***** válasza:
nem tom jol mondome de ugy tudom hogy a kavicsot felrepaljak az aksi aljarol es oda rakjak le
2012. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Frontosa ***** válasza:

Gondolom a Pseudotropheus saulosi Coral Red-re gondolsz. Ezek bölcsőszájú halak. Azaz a nőstény szájában történik meg a megtermékenyítés, jellemzően 10-25 db ivadék jön. Utána a nőstény nem eszik 3-4 hétig, amíg meg nem erősödnek a szájában lévő kicsik, majd kiendegi őket. Az ivadékok már jól fejlettek, 1-1.5 centisek és önállóan táplálkoznak.

Azért az feltünhetett volna, hogy az anya szája 3-szorosára duzzadt és nem eszik majd 1 hónapig.

Üdv,

2012. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Frontosa! Jól tudod, ezekről a halakról van szó. A poén az, hogy tényleg folyamatosan ettek a halak, nem volt, hogy az egyik nem evett volna. Semmi különöset nem láttam rajtuk, csak tegnap hirtelen 1 kő alól előúszott egy fél centis kishal. 2 van csak, gondolom a többit felfalták sajna. Így valami tipp esetleg? Vagy mire figyeljek legközelebb?
2012. dec. 9. 12:57
 7/7 Frontosa ***** válasza:

Valószínűleg nem forgatta ki, hanem kiköpte őket hamarabb. Fiatal nőstényeknél előfordul, hogy még nem elég erős az anyai ösztön. Legközelebb onnan tudod felismerni, hogy a nőstény apatikusan viselkedik, el-el bújik, tele van a szája és nem eszik. A szája szinte folyamatosan csukva van kb. 3-4 hétig. Ha meg akarod tartani a kishalakat, óvatosan ki kell halászni a nőstényt 17-18 nap körül, köptetni kell, aztán mehet vissza a többiekhez. Ez a leghumánusabb módszer. A kicsiknek meg egy előre nekik beüzemelt akiban a helyük (a nagy akvárium vizéből töltsd fel). Napi 2-szer kapjanak enni, gyorsan fejlődnek.

Üdv,

2012. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!