Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador tartásáról, nevelésér...

Labrador tartásáról, neveléséről könyv, weboldal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára egy Labrador Retriever boldog gazdája leszünk, és szeretnénk mindent megtudni arról, hogy miként kell ezt a fajtát tanítani, nevelni, gondozni. Persze alapinformációkat össze lehet szedni a netről, de jobb lenne valami szakirodalom, kifejezetten erről a rendkívül okos fajtáról.


Nézelődtem a Bookline-on, a Libri és az Alexandra oldalain, de csak egy, Retrieverek című könyvet találtam, ami jelenleg nincs készleten sehol.


Van valakinek ötlete, hol érdemes még körülnézni? Kisállatboltokban esetleg szerencsével járhatok?


Előre is köszi a válaszokat.


2011. márc. 2. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem is van kettő :) Nyugi, teljesen úgy működik mint egy kutya. Picit könnyebben nevelhető és jobban szereti a vizet. Javaslom Jan Fennel könyveit és azt hogy légy vele mindig következetes. Egy 40 kilós szinte élete végéig szeleburdi ebet nagyon könnyű elrontani :)

... és készülj fel arra, hogy annyi energia kell hozzá, hogy már most kezdheted betörni a túrabakancsot :D

2011. márc. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy 10 éves Labradorunk. Mi annak idején olyan könyveket olvastunk amik úgy általában a kutya nevelésről szólnak, ilyenből meg rengeteg van:). Arra valóban készülj fel, hogy ha egy Labrador vizet lát (tó vagy hasonló), akkor bele is fog menni, bármennyire is szeretnéd ezt megakadályozni:) Illetve valóban, mi is szoktunk túrázni járni vele és még most 10 éves korában is egy 10-15 km-es túra után este még igényli a sétát:). Ezek mellett nagyon barátságos, nullától 100 éves korig bárkivel találkozik mindenkivel megkedvelteti magát. A környékünkön teljes rajongói klubbja van:) Ja és arra készüljetek, hogy egy Labrador annyit eszik, amennyit kap, szóval nem nagyon volt még rá példa, hogy egy falat kaját is meghagyott volna:)
2011. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mielőtt kutyám lett volna ezen az oldalon olvastam el minden olyan dolgot, ami érdekelt: [link]
2011. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!