Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti is használtok havat/esővizet?

Ti is használtok havat/esővizet?

Figyelt kérdés

hali


még 1 hónapja (amikor még nem volt hó) olvastam akvaristán, hogy többen is gyűjtik a havat és az abból olvasztott vizet használják az akváriumukba lágy vízként. és ugyanígy tesznek az esővízzel is (begyűjtik mielőtt valaki félre értené és közölné, hogy azt nem kell olvasztani :)).


én is gyűjtöttem, pont egy vízcserére való havat (amit persze felolvasztottam már és ki is porcióztam 5 literes ioncseréltes flakonokba) DE gondoltam megkérdezlek titeket, hogy mi a véleményetek mielőtt felhasználom :)

mondjuk teszt jelleggel mindenképp ki szeretném próbálni a dolgot (könnyebb, egyszerűbb és olcsóbb, mint a többi alternatíva. bár a gyantát is tesztelni szeretném). szépen egy sűrű anyagon (triplaréteg konyharuhán :D) átszűrtem ahogy olvastam akvaristán (előtte ülepedett is egy ideig),


szóóóval...Ti használtok havat/esővizet?


2012. dec. 10. 19:05
 1/3 bamboochatheone ***** válasza:
Én most azt használok. 2NK keménységű ami azért nemrossz.
2012. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 roles88 válasza:

igen de ha betartasz néhány szabályt nem lehet baj

például kb fél óra intenzív eső után fogsz csak fel vizet miután már tiszta a tető meg a csatorna na meg a légkör!

természetesen ülepíteni kell aztán átlevegőztetni, átszűrni vízcserekor nem árt ha a hőfok is stimmel

az esővíz 0-4nk közt van gondolom nem extrém lágy vizet akarsz használni nem árt feltöltés előtt belőni főleg ha halakra töltöd rá

most ennyi jutott eszembe hirtelen

2012. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, az ülepítés megvolt meg jó sűrű konyharuhán át is szűrtem a dolgot :) és persze le is fogom mérni a dolgot használat előtt.

azon még agyalok, hogy az esővizet hogyan fogom tudni felfogni...a garázs udvari kijáratánál van a csatorna kifolyókája, de ott meg ferde a talaj...a ház előtt meg ott a kuka de nem hiszem, hogy anyumék örülnének ha odébb költöztetném :D

2012. dec. 10. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!