Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebben az armatúrában milyen...

Ebben az armatúrában milyen minőségűek a fénycsövek vannak?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 12. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valami olcsó 860-as csövek lehetnek benne.

Végül is teljesen jók akvárium világításra, a spektrumuk jó, 1 évet biztos kibírnak, utána meg úgyis illendő cserélni.

Ugyanolyan olcsóbb 860-as csőre is elég cserélni őket, ha kell. Persze van 5-ször annyiért is....

2012. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

...kb ilyesmi van benne:

[link]

2012. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ildikó86 válasza:
54%
Drágák és sokat fogyasztanak, a kettő már 50w. Én inkább a ledesre szavazok. Nekem az 500literes akváriumban 20db power led világít, és sokkal jobb a fényük mint előtte 3db 120cm es csőnek, és a fogyasztásuk is töredéke.
2012. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy először elhasználom a benne lévőt (~10 hónap) és aztán pedig veszek egy nagyon jó minőségű csövet.

Tudtok már esetleg egy ilyet (előre) ajánlani, hogy pénzügyileg feltudjak rá készülni?


Ildikó86:

Az a baj, hogy rettenetesen nagy felárat kérnek egy LED-es világításért, annyit meg nem ér az egész. Lehet megtérülne, de nem hinném, hogy olyan jelentős mértékben.

Azért szívesen meghallgatom az ajánlatodat.

2012. dec. 12. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Végül is az előbb linkelt fénycső is jó, az akvarisztikai napfényes csövek többsége csak a márka logó miatt drágább.


Ildikó! a led fényforrás watt/lumen teljesítménye igencsak alulról karcolja a T5-ös fénycsövekét, szóval ez erősen vitatható, hogy jobb lenne a led. (amellett, hogy a pontos spektruma is ellenőrizhetetlen, ami sok esetben fontos lenne)


Akvarisztikai fénycsövekből sokféle van a napfényeseken kívül, azok általános használatra kiválóak.

Ha nagyon sok növényed van, akkor talán érdemes az egyiket növényesre cserélni, vagy ha hidegebb fényt akarsz, akkor magasabb Kelvinszámúra (bár az általában jobban algásít)

Végül is a lények, hogy 24W 55cm legyen

[link]

2012. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja, ugyanazt linkeltem, ezt akartam:

[link]

2012. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A minőséget megfizetem a márkát nem.


Akkor nem veszek LED-eset.


Pár igényesebb növényt is szeretnék benne tartani (pl. jávai moha), ezért veszek hozzá egy normális világítást. Nem szeretnék túl sok növényt, de azt se, ha kopár lenne az egész akvárium. Megpróbálom megtalálni a halak és a növények számomra megfelelő arányát.


Csere esetén is szeretném megtartani a gyári "össze hozatalt" azaz 1db 6500K cső + 1db növényes.


Így mit tudnál ajánlani?

2012. dec. 12. 19:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagy sima napfényesből itt vannak pl a mára klasszikussá vált 965-ös (jobb a szín visszaadása) csövek T5-ös változatai:

[link]

[link]

2012. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem föltétlenül kell a napfényes mellé növényes.

Pl a jávai moha pont nem igényli, és más növények is tudnak egy 3 vagy 5 sávos csőből annyi hasznos fényhullámot nyerni, amennyi elég.

Ezen kívül a növényes csövek elviszik az akvárium színét, inkább 3 csöves kombinációknál jó 1 növényeset betenni, mert 2 napfényes jobban el tudja nyomni azt a rózsaszínes/lilás fényt.

(Profi növényes akváriumokban sem használnak növényes csövet, csak ott meg szokott lenni minimum az 1 w/l fényerő)



Napfényes csőből belinkeltem a 2 legjobbat, aminél csak a minőséget fizeted, és nem akvarisztikai márka.

Növényesből T5-ösből nincs sok választék, és ott inkább csak akvarisztikaiak vannak.

Ami jó, pl:

[link]

2012. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 YourDestiny ***** válasza:
Mindegy, milyen minőségű, ha kínai is, legfeljebb hamarább tönkremegy, mint várnád, esetleg a kelleténél jobban csökken majd a fényereje, más hátránya nem nagyon lehet. A spektrum akváriumhoz alkalmas kell, hogy legyen. Márpedig az, így nyugodtan használható, mert az a fontos.
2012. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!