Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem eszik a rákom. Mit tudok...

Livelly kérdése:

Nem eszik a rákom. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy törpe tarisznyarákot. Az akváriumot normálisan kialakítottam neki: kilépő, melegítő stb. Viszont nem akar enni. Tegnap előtt a boltból vett fagyasztott lárvákkal próbálkoztam, de még csak hozzá se nyúlt. Tegnap almát raktam be, azt is ott hagyta. Ma szárított lárvát (vagy mit) raktam ki, de hiába ül mellette, nem nyúl hozzá. Ha valakinek van ötlete miért nem akar enni, azt megköszönöm. Nem tudom most mit csináljak vele. Féltem.

2012. dec. 14. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sera crabs natural-al etettem, így néz ki, ilyen karikák vannak benne:


[link]

2012. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen ez sajnos előfordul. Van hogy a rák nem tudja mihez kötni az etetést. Viszont nagyon okosak, szóval azt tudják hogy valami történt. Az a fontos hogy meg értsék hogy az a történés kaját jelent. És természetesen az is hogy nyugodtak legyenek a körülmények. A legkisebb mozgást is észreveszik az akvárium kb 1,5-2 méteres körzetében. Óvatosan lassan kel megközelíteni főleg az első napokban hogy érezze hogy biztonságban van. Ha egyedül tartod akkor egyébként sem lesz valami mozgékony. Nem fog az aljzaton guberálást szimulálva kíváncsiskodni. Pár nap múlva a kaja úgy is elfogy, mert éhes lesz, de először az alternatív megoldásokat fogja keresni. (csiga vagy növény) Nagyon okos állat. Nálam pl volt hogy világosan tudta hogy kaját kapott, de nem mozdult rá percekig. Vagy hogy előtte tett egy kört a kaja körül. Én is sera karikákkal etetem, mellette néha kapnak Fagyos szúnyoglárvát, algatablettát, sárgarépát, uborkát. Természetesen igazságosan elosztva hogy mindenkinek jusson, és ne nekik keljen a csatát megvívniuk érte.
2012. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!