Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halat szeretnék venni. M...

Halat szeretnék venni. M milyen felszerelés kell egy ilyen akváriumhoz? Mennyi időnként cseréljem a vizet?

Figyelt kérdés
Egy 4OL-es akváriumot terveztek, egy bettával, 1-2 db garnélával, és pár darab guppival. Ez így jó lenne? A vizet mennyi időnként kéne cserélni? Az akváriumba mekkora szűrő, világítás kéne? Milyen kaját esznek az ilyen halak, és a garnéla? A talaj milyen legyen? Én, már kinéztem színes köveket ( [link] ) pl úgy hogy veszek alapnak feketét, és vennék még pl. világos zöldet, vagy kéket. ezzel kb hány cm vastagon lehetne vele befedni az alját? (a kisebb csomaggal) vagy úgy is gondoltam, hogy kék, és összekeverve zölddel, és sárgával. de nem annyira, csak "helyenként" rakni, szétszórtan.. :)... Ez így jó lenne? Teljes viccemét mikor kell?
2012. dec. 15. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azokat a színes köveket nem tudod kimosni. Ugyan pont olyat pont az aquariumpluszban még nem vettem, de máshol vettem egy zacskó világoskéket próbából, ami teljesen ugyanígy nézett ki, és mostam-mostam vödörben 1 órán át, és még mindig ömlött belőle a kék festék. Gondolhatod hogy azt nem raktam be a halhoz. A festékek megölik a halakat.


A fekete bazalt jobb, mert abban nincs színező anyag, de azt is nehéz kimosni, de csak amiatt, mert az törik ahogy megkevered a vödörben. Tehát ha bazaltot veszel, azt kis hálón keresztül könnyebben ki tudod mosni csap alatt, kisebb adagokban.


A drapp színű apró sóder szintén jó, abban sincs színező anyag és azt még kimosni is könnyű.

2012. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:

Először olvass két-három könyvet kétszer-háromszor!

Szűrőnek jó lesz egy Aqual FAN-1 vagy Eheim Pick-UP 2008, emellett hetente kell vizet cserélni, heti 30%-ot ami ekkora akváriumnál olyan 12-13 liter. Világításnak jó a gyári tetőbe épített fénycső.

Betta guppival nem társítható de garnélából is nagyobb kell a betta mellé(sepregető, amano).

Aljzatnak ne vegyél ilyen színes vackokat! Ezek mind méregenyagot eresztenek magukból amiktől a halak egy idő után elkezdenek hullani. Persze növények is kellenek a halaknak amihez kell néha tápsó.

2012. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
az aljzathoz nem szolok hozzá mert már leírták.bár vannak színes kövek amik nem vesztik a színűket de én utálom őket semmire nem jók meg nem is természetes egy akváriumban.de ez a te dolgod.én inkább 10 garnelát vennék endler gupikkal sokkal mutatósabb egy akkora akváriumban.vagy csak hím gupikat venni mert problémád leszek a túlszaporulat miatt.sera,tetra ,jbl haltápok jók mellette meg nagy részben fagyasztott eledelt
2012. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
heti 20-25 %vízcsere szükséges egy ekkora akváriumhoz
2012. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szűrőt, aljzatot már leírták előttem nagyon jól.

Kell még fűtő is az akváriumba, egy 40l-esbe minimum 25W-os, de ha 50W-osat veszel, az se baj. Arra figyelj, hogy termosztátos legyen, ne fix.

Világítás nagyban függ attól, hogy milyen növényeket akarsz. De minimum 15W-os világítás legyen felette, ha több, az nem baj.

Ha bettát akarsz tartani, fontos, hogy legyen teteje az akváriumnak, egy sima üvegtető is jó. Ez azért kell, mert a betta feljön levegőt venni a vízfelszínre, és könnyen megfázhat. Garnéla mellé csak Amano, és sepregető mehet, mert ezek nagyobbak. Guppit betta mellé ne tegyél. Ja, és üveggarnélát se, mert ő veszélyes a halakra.

Ja, és teljes vízcserét SOHA sem csinálunk. Heti 30% csere, és kb havonta egyszer a szűrő szivacsát kinyomkodod a lecserélt vízben. De ne csavard, csak finoman, a bacikra is vigyázni kell. A vízcserét egybekötheted aljzatporszívózással is, így le tudod szívni a lerakódott mulmot.


Végezetül még annyit leírnék, hogy láthatod a válaszainkból, az akvarisztika nem egy egyszerű dolog, sok utánaolvasással jár, mire az ember belerázódik. Ajánlom az akvarista.hu oldalt, regisztrálj be, és olvasd el az ingyenes e-bookokat. Te is jobban jársz, és a halaid is.

Ha pedig konkrétan a halfajokról akarsz olvasni (pl a bettáról), menj fel a diszhal.infora, sok érdekesség fenn van, többek között az is, hogy mit eszik, mik az igényei.

Garnélákról pedig az akvafarm.hu-n tudsz olvasni.

2012. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D... És ez a fekete "kőféleség" jó lenne nekik?

[link] vagy ez is rossz?

Garnélából csak 1-2-t szeretnék :)... Lehet hogy veszek valamilyen színeset, ha innen veszem, (az akváriumot is lehet hogy innen, ha nálunk drágább) ha ereszti, akkor majd kirakom valami díszkőnek egy üveg tálba vagy nem tudom :D De ez a 750 grammos kb hány cm-re elég aljzatnak?

2012. dec. 15. 19:35
 7/7 bamboochatheone ***** válasza:
Kb annyira hogy ne legyen üveg az aljzat. Legalább az 5 kilósat vedd meg!
2012. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!