Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az aquater...

Mit gondoltok erről az aquaterráriumról?

Figyelt kérdés
[link]

2012. dec. 16. 18:49
1 2 3
 21/23 YourDestiny ***** válasza:
Figyelj, közelítsük meg máshonnan, hogy dülőre hozzuk a dolgot. Abban a bizonyos közegben valóban van oxigéntartalom, ahol a nitrifikáció folyik. Viszont az anaerob környezet nem feltétlenül egyenlő az oxigénmentes környezettel, takarhat oxigénszegény környezetet is, és a kettő kérem nem ugyanaz. Na most a drága fakultatív anaerob életmódot folytató bacijaink ugye oxigéndús és oxigénszegény környezetben ugyanúgy megélnek. A szűrőanyag lényege viszont az, hogy a szén-autotróf munkálatokhoz (amihez ugye részben szén-dioxidot használnak fel) oxigénszegény környezetet biztosítsanak, vagy ha úgy tetszik, a mikroszkopikus résekben alacsony mennyiségű oldott oxigén legyen. Ha ez számodra nem logikus, akkor részvétem.
2013. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Te most jól elbeszélgetsz magaddal?


Az, hogy nem tudod elolvasni és értelmezni, amit magyarul leírtam, az szomorú, de ebben nem tudok neked segíteni.


Viszont az egész "vita" ebből indult ki, te írtad:


" milyen szűrő az, ami a nitrátot semmivé változtatja? "


Igen, van. Ez kérlek a denitrifikáló szűrő. Működik, több féle fajtája is van édesvízhez, sósvízhez, anaerob elven működő, kénes, részben táplált, stb... Az, hogy ezt te nem kívánod elhinni az egyáltalán nem jelent semmit, ettől még létezik, működik és rettentő egyszerű a működése.


Tudom, hogy ezt sem fogod elhinni (mert makacs vagy), de akkor ebben olvasd el a "nitrifikáció" ill. "denitrifikáció" részt és máris rájössz, hogy "hova lesz a nitrát a vízből"


[link]

2013. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 YourDestiny ***** válasza:
Már rég nem a denitrifikációnál tartunk, a nitrifikációba kötöttél bele kellő biológiai tájékozódás nélkül. Szóval ne tessék visszaterelni a szót arra, amiről egy hozzászólás elejéig volt szó. De amint írtam már, mindegy is, zárjuk le. Most is hülye vagyok, hogy reagálok, ezt viszont elismerem.
2013. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!