Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen méretű, hány mm-s...

Milyen méretű, hány mm-s homokot szerezzek be ha nem szeretném, hogy a halak össze-vissza tudják mozgatni és a sok kosz se legyen azonnal rajta? Itt a videóban szereplő akváriumban a homok vajon milyen méretű lehet? Ez olyan amilyet szeretnék?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=9VPp3YX_Ni4&list=LLzD74yMlqlx..

köszönöm előre is a válaszokat. Ha valakinek van tapasztalata homokkal kapcsolatban jó néven veszem nagyon. :)


2012. dec. 16. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hanyadik akiban van álmaid homokja? Mert vagy 3 akit is bemutat...
2012. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A videón, ha jól látom, kvarchomok van aljzatnak. Szerintem érdemes minél nagyobb szemcsemérettel operálni, a növényeknek is jobb lesz, és könnyebb tisztítani.
2012. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:

Logikus, hogy kvarchomok.


0,5-2 mm közötti szemcseméret az ideális. Az ennél nagyobb könnyen berakódik, a kisebb meg elfojtja a gyökereket, elszíneződik, gyakran fel kell túrni. Az első akváriumban valószínűleg 1 milli feletti szemcseméret van, nem épp a legfinomabb már ránézésre se.

2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a legelsőre gondoltam...köszönöm a segítséget, kvarchomokot fogok keresni. Esetleg nem tudjátok egy 100x50 centis aljzat 3-4 centis vastagsággal mennyibe kerülhet? Mert azt már kiszámoltam h olyan 20-25 kg lesz.
2012. dec. 16. 19:45
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg szerintem marhadrága.
2012. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Hopp, az előző hozzászólást nem ide szántam, elnéztem egyel, bocsi.
2012. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

[link]


A 4-es szerintem már nagy lesz, én a hármastól nagyobbat nem rendelnék.

2012. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ezt az oldalt én is néztem :) jó olcsó, lehet hogy megrendelem, remélem nem szállítanak drágán
2012. dec. 16. 19:59
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

Nem a legolcsóbb. Lejjebb megtalálod. 1500-2000.


[link]

2012. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!