Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akvárium halak...

300 literes akvárium halak nélkül, nagyon hülye ötlet?

Figyelt kérdés
Vettem egy akváriumot minden berendezéssel (szűrő, fűtő, lámpa, talaj, növények, vasfa, kő lapok...) szépen berendeztem ízlésem szerint, majd felengedtem vízzel. Tudtam, hogy kéne várni 2-3 hetet amire a halakat belerakhatom, de annyira tetszik így is az akvárium, hogy "feleslegesnek" tartom bele a halakat. A feleségem teljesen hülyének néz, hogy van egy nagyon komoly akváriumom de halakat nem rakok bele... :D Szerinted rakjak bele halat? Ha igen akkor milyet?
2012. dec. 16. 09:59
1 2
 1/14 gfero ***** válasza:

szerintem a feleséged egy nagyom okos nőnek tűnik:)))))))ekkora akváriumba szerencsére már nagyon sokk fajta hal rakható.de ez legyen a te ízlésed szerint mert te fogod nézni..esetleg a társítással tudunk segíteni stb.

[link]

innen keresgélj mit szeretnél

2012. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rakj bele garnélákat.

Egy ilyen aksiban szinte el fognak veszni, olyan kicsik, de mégis lesz mozgás az akváriumban, ha jobban megfigyeled. Növényes aksikban nagyon gyakran találhatók garnélák.


Persze nem kötelező, ha neked így tetszik, akkor nincs gond. Az a fő. :D

2012. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát eredetileg akartam halakat tenni bele de tényleg annyira szépen berendeztem, hogy az nemigaz és számomra lényegtelen a hal. feleségem azt mondja rakjunk bele 30 nano halat szerinted elfér benne ennyi ?
2012. dec. 16. 10:45
 4/14 gfero ***** válasza:
ilyen halakból kb 70-80 simán elfér.de már 50 db.tol látványos is.
2012. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

300 literben simán elfér 30 nanohal, de szerintem inkább:


40 nanohal/rajhal, 6 anci, 10 páncélos

Modnjuk én nanohalat ekkorába nem is tennék.

2012. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A nanohal nagy ötlet, egy 50db-os csapat nagyon szép tud lenni, ahogy valósággal felhőbe állnak. Gyönyörű látvány.


Ha nem akarsz csak egy színűt bele, Boraras-ból vegyél 25 Boraras Urophthalmoides-t, és 25 Boraras Brigittae-t, vagy 25 Boraras maculatus-t. Ők csoportba állnak egymással is, így még változatosabb lesz a színkavalkád.

2012. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 gfero ***** válasza:
szerintem 6-8 vitorláshal vörös neonokkal gyönyörű lenne pláné ha olyan szépen betelepítetted.és valamilyen harcsákkal az alján.
2012. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Hát, valamit azért tegyél bele, ha halakat nem is akarsz, legalább garnéla, rák, csiga,törpe karmos béka,stb,vagy bármi, ami megtetszik nektek. Ekkora akváriumban szinte bármilyen hal jól elvan, csak egyre figyelj oda, mielőtt vásárolsz, olvasd el az adott halak igényeit. Figyelj a darabszámra és a társíthatóságra is, mármint, ha meggondolnád magad.
2012. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyen aksiban már nem is nagyon kell gondolkoznod hogy mt raksz, de figyelj a túlnépesedésre!Szerintem egy 30 fős bosaras, vagy neonhal rajcsapat, (persze lehetnek mind a ketten mondjuk egy 15 fős csoportban eggyütt) néhány Red Cherry vagy akármásmilyen garnéla, valami csíkféle meg néhány páncélosharcsa
2012. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:

Ha neked így tetszik, akkor így is jó lesz. Minden látogatód értetlenkedni fog, de ez túlélhető probléma.

Halak nélkül tápozni kéne a növényeket, mégpedig olyan táppal, amibe nitrát és foszfát is van, mert ezek alapból a halak ürülékéből kerülnének a vízbe. Néhány kistestű takarító állat még egy ilyen akváriumba sem árt, mert növényi törmelék fog termelődni. Pár amano garnéla vagy vad neocaridina nem sok vizet zavar. Esetleg még egy kis csapat Otocinclus vagy algázó géb.

2012. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!