Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell tisztítani az...

Hogyan kell tisztítani az akváriumot?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem, hogy akarok venni akváriumot, és több embertől is hallottam, akinek volt, hogy azt pucolni kell, az algás részeket lekaparni, stb... én egész sokat próbáltam utána olvasni az akvarisztikának, de mindenhol csak részleges cseréről írtam víztisztítás alatt... meg algaevő halakról... most akkor m i az igaz?

2012. dec. 16. 12:40
 1/3 Platypus ***** válasza:

Egy rendesen összeállított akváriumnál, ahol annyi hal van, amennyit képes eltartani az akvárium, és normális szűrő van, csak vízcserét kell végezni heti rendszerességgel.


[link]

2012. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Teljes tisztítást csak sok évente végzünk, ha az megfelelő. A legfontosabb a megfelelő szűrés, és a heti vízcsere, itt-ott egybekötött aljzatporszívózással. Egy normálisan működő rendszer nem algásodhat el túlságosan, csak ha az elhanyagolt, alulszűrt vagy túltelepített, esetleg ezek együttese.
2012. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:

Az első mondattal nem tudom mit akartam, de így akart kinézni:


Teljes tisztítást csak sok évente végzünk, azt is csak akkor, ha valóban szükség van rá.

2012. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!