Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyibe fájna egy 60 literes...

Menyibe fájna egy 60 literes aksi összerakása?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg szettbe veszem olcsóbb? Vagy egy 40-45 literes?
2012. dec. 25. 12:53
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Olcsóbb szettben, de sokkal gyengébb is. Jobban jársz ha kicsit drágábban veszel egy sokkal jobb minőségű saját magad által összeválogatott akváriumot. Ha bármilyen kérdésed van szívesen segítek.:)
2012. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlón gondolkodtam sokat az elmúlt időszakban. Először szettet akartam venni, aztán pár kérdést feltettem itt a gyakorin, és egyből lebeszéltek róla. Utána elkezdtem összeválogatni a cuccokat webshopokból, hogy mégis mennyire jönne ki. Végül oly 30 ezer ft körüli összeget állapítottam meg, talaj, dekoráció és halak nélkül. Tehát ebben "csak" az akvárium maga, a világítás, a szűrő, és a fűtő van benne. Azt hozzá kell tenni, hogy ekkoa összegből egy nagyon faintos kis akváriumot lehet már összehozni.

Ugye a szettek olyan 18-20 ezer ft-ok. Na annyival kevesebbet is tudnak. Általában kevés a fény bennük, max csak Anubias, és valamilyen moha, talán jávai moha él meg alatta. Aztán ami nagyobb baj, a szűrő. Az is alul van méretezve. Egy 60l-es szetthez adott szűrő körülbelül egy 40-45l-es akváriumot tudna csak elvinni. Ha szettet veszel, ezt mindenképp vedd figyelembe, csak annyi halat tegyél bele, mintha 40l-es aksid lenne.


Végezetül, ha mégis a szett mellett döntesz, akkor az Eheim 60l-es szettjét vedd, az legalább minőségi német munka. Abban is kevés a világítás, és a szűrő, de legalább nem döglik be 1 év után.

Ja, és a szettekről úgy általánosságban egy cikk: [link]

Nagyon hasznos!


Remélem tudtam segíteni. Ja, és azt még hozzátenném, hogy én végül egy 30l-es nanoakváriumot raktam össze garnélák számára. Lassan jönnek is bele a lakók. :)

2012. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én most raktam össze egy 72 lityósat, nem szettben vettem. Az ára...nos, attól függ, hogy mennyire vagy igényes, de nekem most tart 100 ezer körül :S

Akvárium+bútor 25000

világítás 15000

külső szűrő (majdnem fél áron) 15000

talaj, táptalaj 14000

növények, vasfák 34000

növénytáp 6000

szűrőtöltet 5000

co2 (spray) szett 3500

co2 tartósteszt 5000


hirtelen ennyi jutott eszembe, de terveim között van egy nagynyomású co2 rendszer beüzemelése, ami újabb 50-60 ezer forint lesz.

Ja, és a halak, garnélák. Az is biztos lesz majd 15-20 ezer.


Össze lehet hozni egy ugyanekkorát 20-30 ezerből is... Az olyan, mintha az én "ferrarim" mellé beparkolna egy trabant :)


Milyen terveid vannak az aksival, mit szeretnél benne tartani?

2012. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem annyira nincs nagy igényem csak egy szép dísz meg az a megnyugtató érzés mikor nézek egy aksit szeretném beköltöztetni a kis szobámba. de én dánióra vagy gurámikra gondoltam.
2012. dec. 27. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne vegyél co2 rendszer mert lehet kapni 10-20-30 kg nagy palackot amit hegesztéshez használnak 30kg kb. 15000ft és elég 10 évig kb. xD és csak két dolog kell még hozzá egy diffúzor meg még kell valami de nem ugrik be a neve....de te biztos tudod!
2012. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ilyen világításhoz növényből csak árnyéktűrőket vehetsz.

2012. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 _.-Akv-._ ***** válasza:

Csak neked összeállítottam :) :D

[link]

2012. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem muszáj pont a cuccokat nézni, csak az ár miatt csináltam, de ha tetszenek veheted ezeket is :D
2012. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a sok segítséget :) Jövőhónapba megpróbálok összerakni egyet. :D
2013. jan. 2. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!