Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Citromleves takarítás. Hogyan?

Citromleves takarítás. Hogyan?

Figyelt kérdés
Most takaritom az akváriumomat (használtan vettem) vízzel már áttöröltem mindenhol, de tudom hogy ezzel is ki kell. :D.. Hogy takarítsam? Az alján már van kb. 0,5 cm víz. Az akvárium 54 literes :)
2012. dec. 25. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, nem kell citromlé.

Ecet kell! Vagy híg sósav oldat.

Utána alapos öblítés.

2012. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kezdeti lépések-ben is azt írják, hogy vagy citromlével, vagy híg sósav.. De sósav nincs otthon.. Már kitakarítottam azzal, és átöblítettem. Ami a sarkában volt vízkő, az is lejött :)..

(a kezdeti lépések az akvarista.hu-n vannak.)

2012. dec. 25. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző írja, ecettel kell áttörölni. Először vízzel, majd ecettel (én egy vattával, vagy valami hasonlóval szoktam áttörölni), végül megint alaposan vízzel.
2012. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem citromlé, hanem citromsav. Egyébként meg ecet ami bevált. Min 20% os.
2012. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy ecetes szivaccsal áttörlöm, utána vizes szivaccsal, végül wc papírral szárazra és kész.


De ilyen kis akváriumot akár a kádba is berakom és lenyomatom zuhanyzóval. Illetve ha az asztalon van, fel lehet borítani és ki tudod önteni azt a kevés vizet belőle egy vödör fölött. Nagy akvárium esetében szoktam szivaccsal felitatni az aljáról a kevés vizet, és egy vödörbe nyomkodom a szivacsot.


Ha meg a helyén van már az akvárium, akkor feltöltöm vízzel. Berakom a szűrőt, bekapcsolom.



Aztán fogom a kavicsot, kimosom vödörben jó sokszor, kis adagokban átmosom, kevergetem, leöntöm a vizet róla, öntök bele friss vizet, keverem megint leöntöm, ezt sokszor, és amikor már tiszta átlátszó víz jön le rőla, akkor bedobom a kavicsot az akváriumba.


Utána hagyom békén. Aztán veszek pár növényt, lemosom és elhelyezem. Szórok bele egy kis halkaját a szűrőbaciknak legyen mit enniük. 2-3 nap mulva rárakok egy lámpát.

1 hét mulva csinálok egy fél vízcserét.

Aztán még 1-2 hét mulva rakok bele halakat.


(elméletileg így szoktam csinálni, gyakorlatilag nem, mert van itthon másik akváriumom amiből rakok át valamennyi vizet, így hamarabb tudok halat tenni bele)

2012. dec. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!