Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős. Kaptam egy halat, van...

Sürgős. Kaptam egy halat, van akváriumom, de szűrőm nincs?

Figyelt kérdés
Barátnőmtől kaptam 1 halat ajándékba. Van egy kb. 50 literes akváriumom, de szűrőm nincs. Az egyik szomszédtól tudtam szerezni egy melegítőt, mert neki régen volt hala, és ez maradt meg. Az akvárium teljesen tiszta, mert le volt takarva fóliával, és be is volt "csomagolva". De áttöröltem 1 vizes rongyal 2× is. Már raktam állni vizet, de ha azt úgy beleöntöm, akkor már jó lesz? Aljzatom sincs meg semmi. Esetleg egy asztali lámpa... De szűrő nélkül túléli? Mert, ünnep van, és a boltok sincsenek nyitva. Addig mi lesz vele? Amugy egy betta. (13/l) hogy lehet megoldani?
2012. dec. 25. 22:11
 1/8 Platypus ***** válasza:
Pár napot ki fog bírni szűrő nélkül, 50 liter szerencsére elég nagy vízmennyiség. Nagyon keveset adj neki enni, ügyelj hogy ne fázzon meg, fedd le az akváriumot hogy a levegő is meleg legyen, és akkor nem lesz gond. Az ünnepek után vegyél szűrőt és valamilyen baktériumkészítményt. További halakat legalább 3 hétig ne hozz bele.
2012. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jajj, kezdődnek az ünnepi kérdések, nagyon nagy felelőtlenség így ajándékozni egy élő állatot. De nem papolok, próbálok segíteni.


Töltsd fel az akváriumot, tedd be a melegítőt, legyen 26-27 fok körül. Most éjszakára tedd bele a halat zacskóval együtt, a fűtőtől kicsit messzebb, nehogy megsüljön szegény. Engedhetsz neki friss oxigént, lehet nyitva a szája, csak valahogy rögzítsd, nehogy beboruljon. Az akváriumot viszont le kell fedni, mert megfázik (egy kis rés oxigénnek legyen majd).


Aztán holnap beengedheted, a két ünnep között pedig meg kellene neki venni a szűrőt, aljzatot, növényeket, halhálót és a többit.


Jobb lenne egy tiszta vödörben tartani a fűtővel, hogy az akváriumot be tudd rendezni. 1-2 hétig mindenképpen járasd üresen. Addig nem lesz baja szűrő nélkül, csak ne etesd túl és néha cserélj kevés vizet. Például 10% 4 naponta.

2012. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem ilyet vegyél: [link]
2012. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

De lemérhetnéd az akváriumot pontosan, mert a kb 50 liter lehet 63 meg 45 is, és nem sok, de azért van különbség.

(hosszXszélességXmagasság/1000=térfogat) cm-ben.

2012. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam. 54 literes.
2012. dec. 26. 09:14
 6/8 anonim válasza:
0%
Még kezdő vagyok ezért teszem fel ezt a kérdést!KAptam egy sziámi harcoshalat.De nincs szűrője meg semmi az akváriumába!(aljzat,víz,mű növényem van)Mert elvileg a sziámi harcoshal az egyetlen hal ami kibírja szűrő meg ilyesmi nélkül! Előre köszönöm!
2012. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Törpeszívóharcsát, meg páncélosharcsát tehetnél még mellé szerintem :)
2012. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 OFF

Rosszul tudod, szűrő nélkül egy hal sem bírja, a betta levegőztető nélkül van meg, az nem ugyan az.

A műnövény sem megoldás, világítás és igazi növény kell.

Kezdj el szakirodalmat olvasgatni, mert így nem fog életben maradni.

2012. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!