Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tarthatok otthon sós...

Hogy tarthatok otthon sós vízi halakat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Sós vízben :)


Viccen kívül: vannak édesvízi halak, amelyek folyók tengeri torkolatánál félig sós vízben élnek. Ezt nevezik brakkvíznek, itthon 5-10 ilyen vízbe való faj szerezhető be.

Ez annyira nem drága, 50-100 liter között már megvan, 30-40 ezer forintból megoldható.


Aztán vannak a tengeri halak, ez az akvarisztikán belül is külön tudomány. 100 liter felett több százezer forintból lehet szépen megcsinálni. Erre nagyon fel kell készülni.

2012. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha brakkvizet csinálsz, akkor.


Vegyél egy sűrűségmérőt (hydrometer)-t, ez olyan 1-3 ezer Ft körül van. Ez tulajdonképpen egy üveg hőmérő, ami tudja mérni a só sűrűséget is.


Aztán veszel tengeri sót díszhal boltban. kb 1000 Ft 1 kiló só, ez elég kell legyen 100-120 liter vízhez nagyjából.


Sima csapvízzel összekevered, közben sűrűségmérővel méred, hát én olyan 1.010-re szoktam belőni pl az indiai törpegébnek, de lehetne tartani édesvizi murénát, vagy gömbhalat, vagy darázsgébet, vagy pettyes indiai tarkasügeret, ezeknek mindnek brakkvíz kell.


Ez nem annyira sós mint a tengervíz. Ha nem pontosan állítod be a sűrűséget, azt is bírni szokták, pl olyan 1.006-1.015 között.


Egyébként pl az édesvizi muréna kibírta sima édesvízben is, illetve tengervízben is 1 hónapig az állatkereskedésben. Volt 2 murénájuk és kipróbálták, azt láttam. De ha sokáig akarod, hogy éljenek, akkor félsós (brakkvízben) kell őket tartani.

2012. dec. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek az állatok megeszik az élő tubifexet, élő artemiát, élő fehérszúnyoglárvát.


A törpe géb a fagyasztottat nem akarja megenni.

A gömbhal megeszi a fagyasztott kajákat is.

A muréna az élőt biztos, fagyasztotthoz nem tudom mit szól.

2012. dec. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Tengeri halat miért olyan drága tartani? Mi kell hozzá?
2012. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen elég drága de arra lennékkíváncsi hogy mit kell beszereznem hogy sós víz legyen benne mert gondoltam rá hogy sózzam a vizet de kicsit nagy hülyeségnek tartom :D
2012. dec. 26. 13:04
 6/9 A kérdező kommentje:
ja hable nem olvastam az üzeneted kösszi
2012. dec. 26. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ezek a brakkvizi halak bírják azt is ha csak a közértben veszel jódmentes sót, az mondjuk 200-300 Ft egy kiló, és nem 1000 Ft mint a díszhal boltból a tengeri só.


Pl artemia sóráknak kb mindegy milyen sót használsz, de ilyen nagyobb állatoknak én inkább a tengeri sót szoktam, mert ahol ők laknak, folyók torkolatában ott is a tengervíz keveredik az édesvízzel.

2012. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És növényt semmit nem tudsz belerakni a sós vízbe, csak gömbmohát, az viszont szép marad, csak nem kell bele sok fény. A gébemnek is teleraktam gömbmohával, és örült neki nagyon.
2012. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és ezt keringetni kell vagy valami ilyesmi ?
2012. dec. 26. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!