Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő vagy háttérbe...

Külső szűrő vagy háttérbe épített szűrő a jobb megoldás? Érvek és ellenérvek valamelyik mellett? Esetleges tapasztalatok is érdekelnének.

Figyelt kérdés

100-250 liter közötti akvárium tervezése közben gondoltam, hogy melyikkel járnék jobban. A háttérbe épített szűrő mellett az szól nálam, hogy sokkal nagyobb szűrőfelület lehetne benne és a technika egy vízpumpával kimerülne.

A külső szűrő előnye ezzel szemben, hogy bármikor átrakható másik akváriumhoz és kényelmesebb takarítani ha arra kerül sor. Egy nagyobb méretű akváriumhoz a külső szűrő nem túl olcsó megoldás.


2012. dec. 26. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem olcsó ja. Pontosan ezek az előnyei és a hátrányai, amiket leírtál.


A háttérnek meg önmagában az a hátránya, hogy ha netántán algás lesz, azt nem tudod levakarni róla. Üveglapot könnyebb tisztítani.


A nagy akváriumnak üveglappal választottam le a hátulját, aztán befóliáztam szürkére, de pont a másik felét kellett volna fóliázni, mert a fóliáról sem tudom az algát lekaparni. Nem szabad pengével vakarászni, mondjuk nem is ragasztottam be, kivehetőre csináltam, ha nagyon akarnám ki tudnám venni és ecettel le tudnám mosni.

2012. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyobb mérettűhöz külső szűrő nem olcsó, ezért szokták inkább azokat megcsinálni háttér szűrésre, vagy szűrőakváriummal.

100-250 liter viszont alsó/közép kategória, amihez szerintem nem éri meg ilyet csinálni.

A külső szűrővel plusz víztérfogat adódik az akvárium vizéhez, egy hátérszűréssel meg rengeteg hasznos liter lejön az akváriumból.


Ahhoz, hogy azt a háttér szűrést valahogy nehezen kitakarítsd legalább 15 cm-es rekeszek kellenek, és akkor még nagyon karcsúra szabtam.

A legvékonyabb háttér 3 cm, de az olyan drága, hogy akkor már egyszerűbb külső szűrőt venni.

Ha házilag csinálsz hátteret, újabb minimum 10 cm.


Most járunk 25 cm szélességnél, de legyél nagyon ügyes, és old meg 20 cm-ből.


Egy 200 literes akvárium 40 cm széles.

Gondolom nem kell folytatnom, mennyire hülyeség.


És akkor még nem beszéltem arról, hogy a háttér elkezd megállíthatatlan ütemben gusztustalan módon algásodni, nehéz takarítani a szűrőt, a háttér anyaga elkezd lassan szétbomlani a vízben, akármilyen csemperagasztós csoda, és ha ezt az egészet pár hónapon belül megunod, vehetsz új akváriumot.

Ezt az egészet ugyanis be kell ragasztani az akváriumba, és azt onnan kiszedni már nem lehet.

Szét tudod barmolni, de a ragasztót levakarni nem lehet.

2012. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha olcsó szűrőt akarsz, ilyen méretbe egy kisebb matten-ben kéne gondolkozni.

Kb ugyanaz az elv, mint a háttér szűrőknél, csak kisebb helyet foglal.

[link]


Annyi, hogy kicsit csúnya, mert nemigen lehet eltakarni, mert akkor nem tud szívni.

De ha van pénzed külső szűrőre, akkor inkább azt vegyél.


Ilyen méretbe még nem is kell olyan nagy külső, elég egy kisebb, és azt kiegészíted egy 3000 ft-os belsővel, és kész.

2012. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mivel szerintem a hátterek gusztustalanok és szívesebben bámulom a szép algás üveglapot, mint háttér...így szerintem a külső szűrő a jobb választás. nem is beszélve az előttem elhangzott érvekől, amiket fölösleges lenne megint felsorolni :)
2012. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó minőségű kevés karbantartási időt igénylő megoldást akarok azért filózok rajta. A tanácsokat és érveket megfontolom köszönöm szépen!
2012. dec. 26. 23:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A 200 literesem az 80x60cm alapterületű. Először ez volt benne: [link]

[link]

Ecsetalgás lett a háttér, kibombáztam és lecseréltem üveglapra. Volt egy 112 literes tengerim és azzal megcseréltem a berendezést, így ebből utána tengeri lett.

[link]

[link]

Ez most szétszedhető. Hátra egy dobozt raktam, ami kivehető, benne szűrőanyagokkal. A dobozt 3mm vastag sico lemezből csináltam, összeragasztottam modellragasztóval az éleinél, az aljára pedig fúrtam vagy 50 lyukat, mintha egy külső szűrőnek a tálcája lenne. A doboz a háttér mögé pont passzol. Ha a szűrőanyagokat ki akarom szedni, kiemelem a dobozt és kész. Azért nem feltűnő hogy le van választva a hátulja, mert elég széles az akvárium hozzá. Ezt az akváriumot valaki teknős akváriumnak szánta, azért ekkora az alapterülete, és valószínűleg azért csinálták vastag üvegből, nehogy kirúgja a teknős az oldalát :)

Használtan vettem pár éve.

2012. dec. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval ebbe a tengeribe van most az üveglap leválasztás.
2012. dec. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!