Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Furcsa állatok vannak az...

Furcsa állatok vannak az akváriumomban, nem tudom hogy kéne kiirtani őket. Van erre valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja üzemel az akváriumom (kb. április óta), van benne néhány növény és később jöttek halak is (guppik és egy anci). Gondolom a növényekkel jöttek be mindenféle állatkák, de azokat leguoljára csak tavasszal vettem, két részletben, akkor nem tűnt fel, hogy jövevények is vannak velük, pedig kiültettem őket abból a kis cserépből. Ezért is mertem bele a halakat hozni, ők csak nyár óta vannak itt.

Na, a lényeg, volt már 3 kifejlett piócám, amiket ki tudtam nagy nehezen varázsolni, bár kissé paranoiás voltam utána. Azok már megszűntek, mert azóta se láttam többet. Nyár végén láttam megint 2 újdonságot, amik ilyen kis rákszerű állatkák, fehérek, hat lábuk van elöl, a farkuk pedig villás, hosszúkás testfelépítésűek. Abból az egyiknek nekiestek a guppik és már csak a maradékot láttam belőle, de most takarítottam az egyik szűrőt ismét, és benne volt... Úgy megijedtem, hogy eldobtam a szűrőt és kétségbeesésemben idefordultam. Nem merek benyúlni sem többet, pedig néhányszor már be kellett, mert az egyik növényemet mindig kimozdítja az anci.

Aztán ha még nem lenne elég, vannak apró, kb. 2mm-es gömbalakú rohanó akármik, amik mindig szaladnak... kijönnek a kavicsból és futnak, szószerint, majd befúrják magukat megint a földbe. A csigákat meg sem említem, de azokat jobban kordában tudom tartani, mert azoktól nem félek. De ezek a kis ijesztő akármik annyira elrettentenek :( Nem akarom őket az akváriumbomban tartani, hogy lehet ezeket megsemmisíteni? Lesz segítségem, bár én magamtól már rég kinyírtam volna azt a rákakármit, de a párom azt mondta, tartsuk meg, mert "aranyos". Nekem azóta is a rémálmom :( Most viszont megmondom neki, hogy repüljön az összes rák meg futóbolond, mert takarítani persze én takarítom, csak épp nekem az összes ilyen furcsa állat, amiket ráadásul nem is én kértem, csak úgy jöttek, taszító. Így meg a halak kárára fog menni az egész.


2012. dec. 5. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A gömb alakú akármik lehetnek kagylósrákok is.


A rákszerű állatkák lehetnek szitakötő lárvák is.


Nézz róluk képeket, hogy ők-e azok.

2012. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

LEírásod alapján az elsőnek lesz igaza, szitakötő lárva az biztos.

Valószínűleg több már nem lesz belőle, elég ha kihorgászod őket a vízből.


[link]

2012. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Borzalmas képek:D De egyébként a szitakötő lárva nekem is volt tippem, legalábbis elsőra az ugrott be, viszont hasonlít a Dunánál található kavicsok alatti kis rákokhoz is. Ugyanolyat nem láttam, de valószínűleg tartom, hogy ez lárva lesz.

A másik tippem is ez a kagylóba bújt rákocska volt... igazából nagyon hasonlít a képekhez, annyi különbséggel, hogy ezek inkább barnák, csak kis mértékben fehéresek.


De akkor legalább tudom mik ezek. Az utóbbiból van egy pár, azokat nagyon nehéz lesz egyenként kibogarászni, de a lárva is ügyesen eltűnik, ráadásul már elég nagy. Nem tudom milyen eszközzel kéne nekiesni, mert a puszta kéz gondolatától is borzongok.

2012. dec. 5. 11:17
 4/4 Platypus ***** válasza:

Ha hasonlít a dunai kőalatti rákokhoz, akkor gammarus lesz. A gömbök meg kagylósrákok, ezek gyakoriak akváriumban.


A neptun gyrokill alkalmas a kiirtásukra, de ez egy nagyon erős gyógyszer rákparaziták ellen, a kezelés megviseli a halaidat is. Szerintem egy fóbia nem ér annyit, hogy a halaid egészségét kockáztasd miatta. Ezek ártalmatlan albérlők. A pióca már nem az, de ha azt kiirtottad, akkor nem indokolt a vegyszerezés.

2012. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!