Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Videóbíró, + 2 asszisztens,...

Videóbíró, + 2 asszisztens, elektronikus gólbíró, labdába épített szenzor. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Labdarúgásra gondolok.
2010. aug. 20. 15:53
 1/5 anonim válasza:

a labdába épített csip lenne a legjobb, ami érzékelné, hogy áthaladt-e teljes terjedelmével a labda a gólvonalon...de ez túl költséges, és Blatternek igaza van, h a foci legyen ugyanolyan a VB-n és a megye 3ban is:)

ezért sztem a gólbíró a legkivitelezhetőbb megoldás:)

2010. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sepp Blatter hülye! Nem lehet a megyeiben és a VB-n ugyanolyan mert a pálya eleve nem lesz soha egyforma. Ha 15 gólbírót alkalmaznak akkor se lesz 100%-os az észlelés.
2010. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, természetesen jöhetnek még vélemények. A +2 asszisztensről részemről "no comment". Csak egy link ehhez kapcsolódva: [link]

Nem az emberi tényezőt kellene növelni, mert az létszámtól függetlenül ugyanúgy tévedhet, ellenben a technikával.

A labda babrálását megint nem támogatom, mert egy normális labdával is mennyi gond lehet(lásd idei VB), hát akkor egy elektronikus labdát hogy fikáznánnak, meg ráadásul ez megint csak a gól vagy nem gól eldöntésére lenne jó, már ha jó lenne.

Az elektronikus gólbíró megint csak egyetlen dologra, a gól vagy nem gól eldöntésére lenne jó.

Ezért én a videóbírót támogatom, mert már a TV-s követítések során is a lassításokból egy csomó dolog egyértelmű, hát ha még direkt helyeznének el kamerákat megfelelő helyekre, amikkel direkt a játék szabályosságát és igazságosságát figyelnék. Mert hogy nem csak arról van szó, hogy a gól gól-e, hanem számtalanszor vannak egyéb események is a játék során, amikor szintén rossz döntést hoznak a játékvezetők, illetve partjelzők, lásd pl. lesgólok és pl. Kaká kiállítása a VB-n. Mindezekre megoldás lenne szerintem egy megfelelően kivitelezett és alkalmazott videóbíró rendszer.

2010. aug. 21. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a videóbírót támogatnám.


És Blatter tényleg gyökér, mert ez nem érv h legyenek a körülmények ugyanolyanok megye 3-ban mint a premier leagueben mondjuk. Melyik megye 3-as csapat meccsén van mm pontossággal vágott, alulról fűtött gyep? És ez csak a jéghegy csúcsa, a mozgatható gyepről ne is beszéljünk :)

2010. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen a videóbíró tényleg jó lenne, de azzal sok idő elmenne.

A mi focink nem olyan mint az amerikai foci, itt nem állhat a játék.

2010. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!