Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok egy ilyen összeállítá...

Tudnátok egy ilyen összeállítást 72 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy igazán szép akváriumot összehozni. Ajánlanátok lehetőleg sok féle halat, amit egyszerre tudnék egy 72 literes akváriumban tartani? Vagyis ne legyen kihalt az aki, de mégis annyi hal legyen, hogy boldogok legyenek benne, élettel teli, érdekes legyen nézni.

2012. dec. 29. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sokféle halat nem tarthatsz 72 literben, ez egy minimális közeg.

Élettel teli viszont minden további nélkül lehet, mondjuk 10 boraras urophthalmoides és 15 Red cherry garnéla betelepítésével.

A rengeteg növény pedig még fontosabb, nem a halaktól lesz szép egy akvárium, ők csak az ékei, hanem magától a berendezéstől.

2012. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább kevesebb fajtából jobb többet tartani, mint fordítva, ez alapszabály, szóval túl nagy salátát ne csinálj.


Lehetne mondjuk

6 db panda páncélos harcsa

6 db kéksávos razbóra

6 db galaxy razbóra


Ennél több nem nagyon fér el, max 1-2 zebracsiga algaevőnek.

2012. dec. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
1-2 fátyolfarkú aranyhal 2-4 zebra csiga
2012. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az aranyhalnak minimum 100l-es akvárium kell, és még az se sok.


Egyébként jól írták, nem a minél több féle halra érdemes menni, hanem inkább legyen kevesebb fajta, de jó párosítás. A kevesebb néha több. :)

Rakj bele fekete neonhalból egy csapatot, olyan 10db-ot, és talajlakónak panda páncélosharcsát 4-5 db-ot.

Esetleg mehet még melléjük egy csapat garnéla és csiga.

2012. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

károlyi Bendegúz ha nem értesz hozzá akkor ne szólj bele légy szíves mert már Murr 3* mondta el neked hogy az aranyhalat nem lehet ilyen kis helyen tartani....már bocsánat mert ha én csak félig tudok valamit úgy szólok hozzá hogy szerintem de nem biztos...Bocsánat hogy kitértem!

Én is valami páncélos harcsát ajánlanék és Guppy-t mondanám a neont is de annak úszó tér kell elég neki elvileg 70l de nem elég hosszú szerintem!(Bocsánat ha helytelenül írok rossza helyes írásom van!)

2012. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!