Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado talajt hogy érdemes...

JBL Manado talajt hogy érdemes akváriumba tenni indításkor?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy alaposan át kell mosni, jó sokszor. (németül rá van írva, magyarul ezt elfelejtették :/)


Mosás után, az akváriumba helyezve arra gondoltam, hogy félig feltöltöm vízzel, és úgy hagyom, hogy a barnás por ülepedjen le. Azért félig vízzel, mert a növényeket csak utána ültetném be.

Szerintetek ez jó ötlet? Vagy ha elkezdek mondjuk másnap ültetni, újra fel fog keveredni a por? Azt még megemlíteném, hogy jávai mohát gyökérre kötözök, microsorium pteropus-t szintén, egyedül egy Cryptocorine-t ültetnék magába a talajba.

És még egy kérdés. A szűrő menjen már a talaj behelyezése után? Nem szívesen terhelném meg ezzel a poros vízzel. Így csak ültetés, berendezés és teljes feltöltés után indítanám a szűrőt.

Mit gondoltok erről?



2013. jan. 1. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Víz alatt szar ültetni. A mandao amúgy is egy elég könnyű talaj.A növények fele úgyis ki fog szállni belőle.Szerintem csak egyszerűen legyen nedves. Ha az ilyen kisebb növények nem maradnak lent(HC,HM?Glosso,Elatine)), le kell valamivel rögzíteni. Én dróttal csináltam.
2013. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, hogy nehéz bele ültetni. De csak 1 növény menne magába a talajba, a többi kötözős.

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy a szűrő menjen-e addig, amíg le nem ülepszik a por. Nem túl nagy megterhelés neki ez?

2013. jan. 1. 12:03
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Rakj bele perlonvattát és kristálytiszta vizű lesz. Miután kész az ültetés rakd bele a szivacsot és indulhat a 3 hét bejáratás.
2013. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jól gondolkodtam, ráérek ültetés után indítani a szűrőt?

Perlonvattát hova tegyem? Csak simán bele a vízbe? Az a gond, hogy sima szivacsszűrőm van, abba nem lehet beletenni.

2013. jan. 1. 15:04
 5/5 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor tárgytalan. Akkor indítsd be és soha ne kapcsold ki!
2013. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!