Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fedett akvarium vagy nyitott?

Fedett akvarium vagy nyitott?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

korabban azt olvastam, hogy a fedett akvarium jobb, mert nem tud annyira parologni a viz, sot azt hallottam, hogy a parolgas esetleg meg peneszedest is okoz... Valodi problema ez? Erdemesebb fedett akvarium-ot csinalnom?


Koszonom



2013. jan. 1. 18:15
1 2
 1/14 anonim válasza:

fedett, mert vannak olyan halak amik kiugranak

(nekem 2 halam is így pusztult el)

2013. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek, fedett jobb, mert halak nam ugorhatnak ki.
2013. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Zolka99 ***** válasza:
Fedett
2013. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek de a penészes dolog ne igáz sőt ugyanugy párolog.
2013. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igazából halfüggő. Ha olyan halaid vannak, amik ugrálósak, akkor kell a tető. Illetve bettának is kell, nehogy megfázzon, amikor feljön levegőért.

De egyéb esetekben mindegy, hogy van, vagy nincs.


Én személy szerint az üvegtetőre szavazok. Így fedve is van az aksi, és bele is látok felülről. A műanyag tetők szerintem rondák.

2013. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom! BUEK!
2013. jan. 1. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, a penész miatt fölösleges aggódni.

Hiába a 4. válaszoló izmos 2 %-a, jól mondja:)


Az a vízpára szinte semmit nem jelent.

Lefedni tényleg ilyenek miatt érdemes, hogy kiugrálhatnak a halak, illetve a labirint kopoltyúsoknak fontos, hogy a víz fölötti levegő is ugyanolyan hőmérsékletű legyen, mint a víz.


Nekem van ugyan teteje, (házi gyártmány) de hátul szinte teljesen nyitott, és van 2 nagy etetőnyílás, az is nyitva van, plusz van 2 beépített pc ventilátor is, ha nyáron hűteni kell a vizet.

Szóval a tető nem azért kell, hogy hermetikusan lezárjuk az aksit.

Nem is egészséges az úgy, jobb, ha szellőzik.

Sőt, egy halbe stílusú növényes akváriumot el sem lehet képzelni tetővel, az nem tűr ilyen korlátokat! :)


Szóval inkább a tartott dolgoktól függ.

Sok embernek csak azért van rajta tető, mert abban van a világítás.

2013. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a nyitott szebb...
2013. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fedettre esküszök. :)
2013. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak a gébes akváriumon van tető, a többin nincs, a többi halam nem ugrik ki.


Olyan szinten jobban szeretem a tető nélkülit, amit ugyan 2 naponta vagy 5 liter vízzel pótolnom kell a párolgás miatt, pl a 200 literesben. De legalább annyival is frissül a víz két vízcsere közt, tehát így még az sem annyira gáz, ha lustaságból néha elhanyagolom a vízcserét. Ha lepárolog azért kénytelen vagyok utánaönteni, különben a szűrő elkezd fröcsögni :)


Tetős akváriumnál meg ugye nem cserélődik és nem is párolog, most én arra gondolok, hogy a lustább típusú embereknek jobb a tető nélküli, azért is, mert vízcseréhez nem kell levenni a tetőt. Nem kell annyit szarakodni vele. Egyszerűbb.

2013. jan. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!