Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fedett akvarium vagy nyitott?

Fedett akvarium vagy nyitott?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

korabban azt olvastam, hogy a fedett akvarium jobb, mert nem tud annyira parologni a viz, sot azt hallottam, hogy a parolgas esetleg meg peneszedest is okoz... Valodi problema ez? Erdemesebb fedett akvarium-ot csinalnom?


Koszonom



2013. jan. 1. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A penészedést gondolom úgy érted, hogy a lakás fala penészedik tőle. Ez nem igaz. 1-2 akvárium semmit nem változtat a levegőn.


Nálunk 6db nyitott akvárium van, mégis télen a fűtés miatt 15% alá csökkent a páratartalom, és ettől a száraz levegőtől minden reggel fájt a torkunk.


Próbáltunk először lábos vizeket tenni a kályhára, hát kb semmi nem ért. Én gondoltam arra, hogy veszek japán vizipálmát, az a növény a levelein át párologtat állítólag, de hát nem vettem.


Barátom vett végül egy párologtató készüléket, ami 50-60%-ra felviszi a páratartalmat néhány óra alatt. Nem használjuk folyamatosan, de néha jó bekapcsolni, úgy már elviselhetőbb a légkör :)

Penészedést csak állatkereskedésben lehetséges szerintem, ahol van 50 db akvárium, plusz egy pincehelyiségben van az egész, ahol meg alapból is magas a páratartalom.

2013. jan. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szóval ha a ház penészedik valami miatt, az nem az akváriumtól lesz.
2013. jan. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hable, ha ultrahangos a párologtató, akkor mindenképpen csak ozmó vízzel töltsétek fel!
2013. jan. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Platypus ***** válasza:

A fal a túlzott szigeteléstől szokott penészedni, ha ilyen csoda műanyag ablakokat szerelnek fel, rendes szellőzés nélkül. Nálunk is nyitott az akvárium, borzasztóan sokat párolog, mégis csontszáraz a levegő így télen.

Ha a halak ugrálós fajok, akkor kell az a tető, meg a labirintkopoltyúsoknak is, nehogy megfázzon a "tüdejük". Nyáron viszont sokkal könnyebb hűteni egy tető nélküli akváriumot, és ha a lakásban 30 fok van, akkor ez nagy segítség. Szerintem sokkal szebb is. A miénkhez hasonló száraz levegőjű lakásoknak még jót is tesz az a kevés pára.

2013. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!