Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízteszteket érdemes...

Milyen vízteszteket érdemes csinálni, melyik gyártó termékei megbízhatóak? És ezek között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Egyelőre ezeket találtam: Tetratest, Red Sea, JBL, Sera (?)

Nem szeretnék vagyonokat költeni rá, de szeretném ellenőrizni, hogy minden oké e, mielőtt beköltöznek az első lakók.

Ezek itt a legolcsóbbak, és elég sok minden van benne:

[link]

[link]


De ammóniát is szeretnék nézni, mert a talajból valószínűleg elég sok ammónia oldódik ki (ADA Amazonia)

Viszont nem tudom, hogy mi a különbség az ammónia, és az ammónium között, csak mert itt pl. mindkettő nh4-el van jelölve :S

Ammónia: [link]

Ammónium: [link]


Vagy vegyem ezeket? (tudtommal a Sera nem olyan jó)

[link]

[link]


Előre is köszi a segítséget!



2013. jan. 3. 10:57
 1/1 Platypus ***** válasza:

Az ammónia lúgos vízben van jelen, savas vízben ammóniummá alakul, ami kevésbé mérgező. Ha jól tudom, ez becsaphatja a teszteket, és egy ammóniateszt savas vízben simán mutathat megnyugtató eredményt akkor is, ha gáz van.


Az ilyen több az egyben gyorsteszteket felejtsd el, nem pontosak és hatalmas pazarlás, mivel nem ugyanakkor van szükséged a különböző mérésekre. Ammóniát például új akváriumokban, algásodásnál vagy gyógykezelésnél érdemes mérni, nitrátot a vízcsere előtti napon, keménységet a cserevízben ...stb.


Én egyébként sera nitráttesztet használok és neptun keménység és pH tesztet. Egyik sem olyan halál pontos, de nincs is szükség ennél többre.

2013. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!