Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használtok elektromos aljzatti...

Használtok elektromos aljzattisztítót? Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Tegnap kissé beleittam az akváriumvízbe, már megint, mikor az aljzatot takaritottam.... Szeretnék inkább elektromos aljzat takarító eszközt,de nem ismerem ezeket. Melyiket ajánljátok? Tudom,béna vagyok, hogy beleittam,de most megelégeltem. Adtok tanácsot?

N/32


2013. jan. 5. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes elektromosat venni, egy sima cső ráragasztva egy flakonvéggel bőven jó erre a célra. Egy régebbi kérdésre ezt a választ adtam:


" http://www.youtube.com/watch?v=MqHvrybHBGQ


Szerintem felesleges venni, csak egy gumicső, meg egy akármilyen flakon kell hozzá. Ez kijön 1-200 ft-ból.


És ezen az elven működik: http://www.youtube.com/watch?v=6rny12X9KaI

Így nem kell szívogatni a csövet. :D

A lényege a videónak, hogy nem kell külön szívogatni a száddal a vizet. Belemeríted egy flakont, miközben a cső vége lejjebb (!!!) van egy vödör felett. Ez nagyon fontos. Ezt követően a flakon tetejét kiemeled a vízfelszín fölé, így a csőben levő víz lefolyik a vödörbe. Ezt követően a flakont újra a vízbe téve már nyugodtan szívhatod a mulmot vele.


Ezek alapján nézd meg újra a videót, így talán már világos lesz."


Remélem, érthetően írtam le. :D

2013. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem van egy jó megoldásom hogy ne tudjak akváriumvizet inni. A cső végére amit szívsz arra raksz egy félbevágott üdítősflakont(a talpa felőli részt) és annak a közepére fúrsz egy akkora lyukat amekkora a cső. Ezután az lyuk mellé fúrsz egy másikat amit fogsz majd szívni. Amikor le akarod engedni a vizet akkor a tenyeredet rárakod a flakon levágott részére és azt a "másik lyukat" megszívod. Így elindul a víz a csőben és maximum a tenyered lesz kicsit vizes. Rakok fel képet hogy mégis hogy néz ez ki.
2013. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:

[link]

Ezt a részt szívod meg.


[link]

És ide rakod a kezed.

2013. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát nem csak ém védelem előszeretettel a hal vizet.....? :) köszönöm az ötleteket, jövő héten próbálkozom!
2013. jan. 5. 11:24
 5/7 A kérdező kommentje:
*én vedelem.....lett volna:)
2013. jan. 5. 11:25
 6/7 anonim válasza:
Megoldás az is, ha egyszerűen a csapnál feltöltöd a gumicsövet, úgy rakod bele az akváriumba (másik végét befogod), és ha elhelyezted, elengeded.
2013. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2013. jan. 6. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!