Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az, hogy az állat...

Miért van az, hogy az állat kereskedésekben a guppik és agyéb halak szűrővel mindenegyébbel felszeretl akváriumokban vannak míg a betták ilyen kis dobozokban?

Figyelt kérdés
Ugyanis kaptam egy bettát ajándékba de nem engedhetek meg magamnak egy új akváriumot ... a mostani 16 literes... A bettát sem szeretném eladni mert nagyon a szívemhez nő tt mit tegyek? o.O
2013. jan. 5. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van benne szűrő azzal eléldegél egy kis ideig, de ha nincs akkor csinálni kell valamit!
2013. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Mert minden bettának nem kevés hely külön akváriumot biztosítani, meg ideiglenesen, rövid ideig vannak ott. Ha bettázni akarsz, akkor szűrő, fűtő, tető ALAP!, de a 16 literben sem lesz boldog.
2013. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenség úgy ajándékozni halat, hogy nincs biztosítva a tartásához szükséges felszerelés.

A jelenlegi 16l-es akváriumod nem jó erre a célra, kicsi. Egyébként remélem abban nem halat tartasz, csak max garnélákat. Van hozzá fűtő, és szűrő is, ugye?


Vegyél minimum egy ilyet, ez a legolcsóbb, ami még jó bettának: [link]

Fontos, hogy tető legyen rajta, a betta így nem tud megfázni.

Amíg be nem szerzed az új aksit, tarthatod esetleg a 16l-esben, de max pár napig.


Ha ezt nem tudod neki biztosítani, vidd vissza egy állatkereskedésbe, és mondd meg annak, akitől kaptad, hogy legközelebb legyen okosabb.

2013. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs se szűrő se semmi a régieket eladtam és most gyűjtök az előző által linkelt akváriumra... addig viszonylag meleg helyen tartom és igyekszem megfelelő helyet biztosítani.... Szűrővel vízmelegítővel felszerelt akváriumot mennyibe kerül eltartani?? ne vessetek meg az előző akváriumért nem én vállaltam felelősséget.. :/ jah és kb mennyi összesen egy betta eltartása ?? etetés meg minden egyéb... köszi az eddigi válaszokat.. :) jah és eddig 5 guppit tartottam benne...
2013. jan. 5. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Én küldtem a privát üzit az előbb.

Ennek az akváriumnak konkrétan 30W a fogyasztása. Én kiszámoltam, havi kb 450-500ft a villanyfogyasztás. Nyáron ez kevesebb, ha a fűtő nem kell (nekem nem, mert 24-25 fokig is felmegy nyáron, az meg a garnéláimnak pont jó)


Ezen kívül a kaja...hát, ilyen irányú tapasztalatom nincs, de szerintem az is 50ft körül lehet max.

Szóval összesen egy ezres/hó. :)

2013. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de az nem baj h a fedettnél nem jut be oxigén??? ezzt nem értem :/
2013. jan. 5. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pl a zoofastos aksid lesz, azon úgy van rajta az üvegtető hogy a széle nem zár teljesen, van egy kis rés. Jut be annyi levegő, amennyi kell.

Egy műanyag tetős megoldásnál pedig vannak lyukak a tetőn, ahol szintén jut be levegő.


Igazából ez azért fontos, mert a betta labirint kopoltyús hal, ami azt jelenti, hogy feljön a vízfelszínre levegőt venni. Ha a víz felett a levegő hidegebb, mint a víz, akkor könnyen megfázhat. Ezért kell a tető.

2013. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!