Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 180 literes akváriumba,...

Egy 180 literes akváriumba, hány fajta halat lehet tenni és melyikből mennyit? Nagyon kezdő akvarista kéri tanácsotokat. :-)

Figyelt kérdés

Van egy pár hal ami nagyon tetszik, csak nem tudom miből mennyit vegyek úgy, hogy halaim a lehető legjobban érezzék magukat!

Amik tetszenének:

-xifó

-5 öves díszmárna

-pink, neonzöld dánió

-vitorlás hal

-gyöngygurámi

-kék gurámi

-kongólazac

-gyöngyházfényű törpesügér

-szivárvány törpesügér

-meggyhasú sügér

-alganyalogató

-molly


Esetleg még guppi vagy neonhal.

Tudom ez nagyon sok fajta, de persze nem mind akarom. Próbáltam nyugodt halakat választani, amiknek nagyjából azonos vízhőmérséklet jó.


Miből mennyit? Esetleg más halak amik illenek ide és kezdőknek is ajánlottak?

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. jan. 5. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok az akváriumhoz! :)


Amit nem ajánlok:

pink, neonzöld dánió - génkezeltek, mesterséges úton előállítottak, a tartásuk nem etikus. A természetes változataik, mint a zebra és leopárd is gyönyörű, inkább azokat ajánlom helyettük.

Vitorláshal - csak meggondolt társítással, ha több féle halat szeretnél, nem biztos, hogy jó ötlet.

Törpesügérek - lágy vizet igényelnek és nehéz a tartásuk, kezdőként egyáltalán nem ajánlom.

Meggyhasú sügér - Szintén lágyvizes, valamint agresszív is - a békés halakhoz képest, sügérek között nem számít annak.


Ami maradt, abból egy lehetséges összeállítás:

10 db ötöves díszmárna

6 db kongólazac

1 hím 2 nőstény gyöngygurámi

1 pár ancistrus (alganyaló)


Kongólazac helyett mondjuk én valami kisebb rajhalat választanék, belőlük pedig 15-20 darabot, sokkal szebb lenne.

Mondjuk a neonhal nem rossz választás.

2013. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Akkor sügér félék kilőve. És a mollybóll és a xifóból esetleg? És a kék gurámi? Akkor a dániókat is hagyom inkább.
2013. jan. 5. 14:27
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Kezdőként én elevenszülőkkel kezdeném.Xifó,platti,guppi,( molly, de ő meleget[28-30 között], és enyhén sós vizet preferálja,bár megél sima csapvízben, és só nélkül, de nekem anno láthatóan jobban érezték magukat egy kis tengeri só után.)

Ezeknek hasonló az igényük, eleségre nem annyira érzékenyek.

Sőt ha még kis halaid is születnek, az nagyon jó érzés tud lenni.(aztán idővel megunod és jönnek a nehezebb szaporodó fajok :D )

2013. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy Murr írta szerintem tökéletes.Ha azonban guppinál döntesz csak hímet vegyél mert ha nőstènyt is veszel akkor brutálisan elfognak szaporodni...
2013. máj. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!