Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tavasok kinek hogy...

Kerti tavasok kinek hogy viselik a halai a tóban a telet? Igaz eddig nem volt valami kemény de -15,20 fokban hogy bírják? Szokott lenni elhullás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt nyáron a kecskebékák több halat ölnek meg, mint télen a fagy. Nem volt jellemző még soha sem, max 1 vagy 2.
2013. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Barátom apjánál 160cm mély tóban csak a kárászok bírják, más nincs benne. Aranyhalak régen kipurcantak.
2013. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a kerti tavunkban van egy csomó aranyhal, idáig egy sem döglött meg egyik télen se. sőt, szaporodnak is mert minden tavasszal látjuk hogy vannak új kicsik:D
2013. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 1 méter mélyen már 4 fok van, mert ugye azon a fokon legsűrűbb a víz, ergo az van legalul, de nagyon függ a víztömegtől, a napsütötte óráktól(hogy mennyire van árnyékban), a ház közelségétől, vagy attól is, hogy van-e a közelben beton placc!! Egy könyvben olvastam, de hogy mennyire igaz, fene sem tudja.
2013. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, egy napkollektort kell kirakni a napra és kerintgetni rajta a vizet. Bár a napkollektor is megfagyna télen, lehet tönkremenne. Najó ez hülyég. Nyáron lehet fűteni vele, de akkor meg minek :D
2013. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hülyég > hülyeség
2013. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
már második éve van a kerti tavamban koi, aranyhal, kárász, mindent kibírtak sőt nagyon is jól vannak!! kb 120 centi mély lehet a vizem, rohadtul befagy ilyenkor, de mindig vágok léket, ezért van elég O2
2013. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még egy kérdés nálatok is hemzsegnek az ebihalak tavasszal? nekem volt benne vagy 45 ezer db.És ezek megeszik az ikrát?
2013. jan. 6. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem jellemző annyira a sok ebihal. Azt sem tudom hogy megeszik e az ikrákat. Azt tudom, hogy a kifejlett kecskebékák eszik meg a kis halaimat. Napi több órát eltudok tölteni a horgászásukkal...
2013. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!