Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt vegyek?

Milyen növényt vegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy EHEIM MP AquaStar-60 komplett felszerelt akváriumot, ugyan még nem kezdtem vele semmit. Utánaolvasgattam már a dolognak az akvaristán is, és itt is figyelgetem a kérdéseket, de felmerült bennem az, hogy műnövényeket vagy inkább élőket vegyek. Ha élőt veszek, akkor sem szeretnék valami olyat, amivel esetleg túlzottan sokat kell foglalkozni, ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt: tudnátok-e mondani nekem olyan igénytelenebb növényeket, amiket tarthatnék ebben az akváriumban és biztosan megtalálható egy díszállat kereskedésben? Plusz ha tudnátok ajánlani hozzá valami olcsóbb aljazatot, azt is megköszönném!

2013. jan. 5. 20:23
 1/5 _.-Akv-._ ***** válasza:

Anubias, gömbmoha, jávai moha.

Aljzatnak meg olyan 1-2mm-est nézz, sötétet.

2013. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha csak az a egy fénycső van benne akkor kevés növény közül válogathatsz, de amit az előző hozzászóló írt azok jók ide is. de ha mondjuk még egy fénycsövet betennél, meg vennél mondjuk ilyen tápgolyókat, amik nem annyira drágák akkor már nőne a választható növények száma. pl Cryptocorine Wendti.
2013. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha olyan növény kell, ami csak van akkor az anubias és a gömbmoha a legjobb. a jávait azért néha macerálni kell, hogy kinézzen valahogy. bár a gömbmohát is jó néha átgyúrni, de az nem nagy feladat.

aljzatnak pedig jó a kvarchomoktól kezdve a bazalt zúzalékig sok minden :) ilyen kevés fényhez szerintem világosabb aljzat jobb, mert az több fényt visszaver, mint a sötét ami ugye elnyeli a fényt. pl kvarchomok jó dolog tud lenni, és könnyű tisztán tartani is :)

2013. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindegyikőtöknek! Annyit esetleg kérdezhetek még, hogy van bármi hátránya a műnövényeknek?:)
2013. jan. 5. 22:58
 5/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem termel oxigént, csúnyább, mű, a gagyibbakból festék is oldódik ki, egyszerűen nem illik sehova.
2013. jan. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!