Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tegyek 112...

Milyen halakat tegyek 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
minél több variációt, összeállítást ha lehet, hogy tudjak választani

2013. jan. 5. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez attól is függ mennyire növényes az aksi. de mondjuk lazacokat, alulra meg harcsákat. pl 6 páncélosharcsa, 10 serpalazac, 5 törpe szívóharcsa. Vagy lehet 10 valamilyen lazac + pár elevenszülő. + algázók.
2013. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legtöbbet nanohalakból lehet rakni, nagy csapatot.

[link]

Ami mehet csapvízbe, pl: Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron, Amanda lazac, Aplocheilichthys Normani, Legszebb a Rasbora pauciperforata, Endler guppit nem szeretem

2013. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 _.-Akv-._ ***** válasza:

Most paraszt leszek, de:

[link]

2013. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
még nincs meg az akvárium, milyen növényeket ajánlotok és mennyit?
2013. jan. 5. 21:22
 5/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Világítás?
2013. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szűrés? Talaj?
2013. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem is ekkora akváriumom van, ezek a halaim:

2 sziámi algázó

1 kambodzsai algázó (hamis sziámi algázó)

6 serpa lazac

5 szivárványos guppi


ezek a lakói, plusz ugye a növények...abból elég sokat tartok.

2013. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a növényekhez pedig fontos tudni, hogy milyen világításod van (leginkább, hogy hány wattos fénycsöved van, és persze, hogy hány darab van belőlük). az is fontos, hogy van e táptalajod. illetve, hogy milyen hatást szeretnél elérni (nekem a minél természetesebb hatás volt a célom, és szerintem sikerült megvalósítani. mondjuk nem biotóp az akváriumom).

mondjuk az is lényeges, hogy milyen a vized keménysége...vannak gazok, amik nem szeretik, ha túl kemény a víz.

2013. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
még nincs meg az akvárium és ahhoz semmi se csak a pénz van meg, írjátok le h ti mit javasoltok: szűrő, világítás, talaj stb
2013. jan. 6. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
ez mind összetett. attól függ mennyi pénzt áldozol rá. én külső szűrőt vennék. a világítás meg attól függ, hogy milyen növényeket szeretnél. ha magas fényigényűeket akkor több fénycső kell, de akkor már kellene CO2 is meg tápozás rendesen. én pl a szűrőnek egy Atman Cf 800-at vennék. Talajnak meg JBL Aquabasis-t arra meg sódert vagy bazaltot. Ez meg attól függ milyen halakat szeretnél.
2013. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!