Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lesz ha a molly-mnak már...

Mi lesz ha a molly-mnak már nagy a hasa (a terhesség miatt), elkülönítem és éjszaka szül? Megeszi vagy nem a kicsiket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megeszik párat, de még mindig több marad meg így, mintha a többi hal között hagyod és úgy szül. Én ilyen esetre barkácsoltam egy műanyag virágkaspóból egy "szülőszobát". Csináltam rá sok lukat, amin az anya hal nem fér ki, de a kicsik igen, az aljára és az oldalára is sok sok lukat. Nagy kövekre szoktam rakni, így alul is ki tudnak potyogni a picik meg oldalt is kiúszhatnak. Ezt a külön akváriumba szoktam rakni éjszakára, bele az anyahalat és nincs gond ha éjjel fial. Reggel meg szabadon engedem és figyelem. Amúgy ha raksz bele sok bujkálásra alkalmas tárgyat, növényeket akkor több esélyük van a kishalaknak.
2013. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!