Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéreknek milyen igényük...

Sügéreknek milyen igényük van? Nehéz őket tartani?

Figyelt kérdés
Van egy 160L-es akváriumom. Eléggé megcsappant mára a hal állományom. Van benne 3db color tetra, 5 darab karcsú márna, 1 anci, 1 aymoneri, 1 labeo. Gondolkozom, hogy most sügéreket telepítenék. Kérdéseim:A többi hal közé betehetem, vagy bántai fogják mivl ragadozó halról van szó. mennyire klel odafigyelni a tartásukra. Vízigény? Van egy nagy mocsárfa az akváriumomban. AZ jó vagy azt is ki kellene szedni???

2013. jan. 7. 09:06
 1/6 Frontosa ***** válasza:

Ez most egy komoly kérdés? Ha Afrikai sügerekre gondolsz akkor terrmészetesen NEM a válasz. A sügerek 90%-a nem ragadozó hanem mindenevő, a fő gond a territoriális viselkedés, szaporodási és táplálkozási kényszer. Azaz örökös harc lesz az akváriumod amíg el nem pusztulnak az említett halak (anci, labeo talán nem).

Igények: (nagyon) erős szűrés, minőségi táplálék, rendszeres gyakori vízcsere, stabil vízminőség, megfelelő társítás és ivararány, viszonylag kemény víz.

Amerikaiakhoz jó a mocsárfa, inkább náluk lenne értelme nézelődni. Békés természetű hasonló temperamentumú sügerek talán mehetnek ha a titteyakat és a tetrakat kiveszed pl. meggyhasú sügér, apistogrammak.

Üdv,

2013. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Frontosa ***** válasza:
Stabil vízminőség = bármilyen változásra érzékenyen reagálnak:Nitrit, nitrát szint, PH, Szerves anyagok felhalmozódása, hőmérséklet
2013. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze kdves válaszól. AZért is kérdeztem rá mert sügréekben nem vagyok még otthon. Akkor lehet elajándékozom amik vannak és sügéreket telepítek. Ekkora aksiba mennyi sügér mehet??
2013. jan. 7. 11:07
 4/6 Frontosa ***** válasza:

Többezer fajuk létezik ezért először azt kellene eldönteni hogy miket szeretnél. Afrikai (Malawi, Tanganyika), Amerikai stb. Külső+belső szűrő mindenképpen kell.

Malawiakból pl. mehet 2 fajos I.Sprengerae, L.Caeruleus kezdésnek, mindkét faj 1 hím+3-4 nőstény felállásban, de ez csak lehetséges társítás.

Esetleg amik szóba jöhetnek:

-1 kisebb csapat Cyprichromis

-Vadászsügerek

-Apistogrammak társasba

-Kazuárfejű sügerek

-Torpedósügerek

-Ramirezi társasba

-1 pár Porcelánsügér

-Csigasügerek

-Meggyhasú társasba

-Vöröstorkú sügér 1 pár

stb.


Melyik fajok szimpatikusak?

Üdv,

2013. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem egy Juwel 160l-es beéptett szűrős aksim van. AZt hiszem 600l/óra teljesítménnyel. AKkor ehez kellene egy külső szűrő és? monjuk egy komolyabb eheim?? Megmondom őszintén ismerősöménél láttamsügéres aksit, és ott nagyon megtetszett. lehet ők fognak segíteni szerezni, mert ők is kapták valakitől... Nem is tudják milyen fajtájúak csak szép színesek. Ezért szerettem bele, mert az édsevízi halaka azért nem olyan szép színesek, és ha már z ember időt és pént is áldoz rá, így is úgy is megy fogy az áram, víz csere, ninőségi táp(én Serrát használok főként) akkor most megpróbálkoznék ezzel...
2013. jan. 8. 07:44
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Sera nekik nem jó. Sok fagyasztott kell pl. Krill, Malawi, Tanganyika mixek stb. Szárazok közül Hikari Gold, Excel, Staple, OSI stb. De ez függ a halfajtól, hogy épp melyik az ideális.

Nem tudom mekkora a Juwel szűrőd, de ha nincs elég nagy szűrőfelülete akkor kelleni fog egy külső pl. JBL, Tetratec, Atman, Eheim jók.

A felsorolt halfajokat nézegesd meg és írj hogy mi az elképzelésed.

Üdv,

2013. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!