Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gurami halaim ilyenkor...

A gurami halaim ilyenkor játszanak?

Figyelt kérdés

Amikor leveszem a tetőt az akváriumról , akkor at a halak érzékelik ? Mert ahogy leveszem , a 2 guramim elkezdenek felfelé "ugrálni" . /egyszer ráfáznak , mert meg se lepődnék ha a szőnyegen landolnának akkora ugrás után :) /

Ilyenkor játszanak ? Vagy élvezik hogy le van véve ? :DD



2013. jan. 7. 23:38
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
73%
Az ugrálás a rossz tartási körülményeket jelenti. Mekkora akvárium, milyen szűrővel, milyen másik hallal és mennyi vizet cserélsz hetente?
2013. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jajj de okos lehetsz te ! istenem rossz körülmény mi ? Inkább ne szólj hozzá !

Megy a negatív !

2013. jan. 8. 09:47
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
72%

Menjen. A gurámik nem ugrálós fajták...

Le sem mered írni a tartási körülményeket? Ha leírnád akkor meg lehetne mondani hogy miért csinálják.

2013. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Darkkingdom ***** válasza:
Azért az első válaszoló feltett kérdéseinek válaszára kíváncsi lennék én is!Mert nem kérdezett hülyeségeket! 50 liternél nem tippelem többre!De kíváncsian várom én is a választ!
2013. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pedig jól írta. a gurámi nem tipikusan az az ugrálós fajta. namármost ha egy nem ugrálós fajta ugrál az csak annyit jelenthet, hogy rosszul vannak tartva.


ezen túl több segítséget csak több paraméter megadásával várj. azaz: akvárium mérete, szűrő típusa, víz hőfoka, a lakói, a vízcsere mennyisége és rendszeressége illetve azt se árt tudni, hogy van e valódi növényed.

2013. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
A gurámik nem ugrálnak örömükben, pláne nem nagyokat. Egy kis izgalom meg felszínnél nyüzsizés normális, ha kajára számítanak, de ha képesek lennének kiugrani a szőnyegre, az már nem ez a kategória, hanem rosszat jelent. Nem feltétlen a vízminőség rossz, lehet a félelemtől is. Ami nekünk egy egyszerű mozdulat, az a halaknak rengeteg értelmezhetetlen, így félelmetes rezgés. Különösen, ha amúgy kicsi az élettér és úgy érzik, nincs hová menekülni.
2013. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

A halak nem szoktak azzal játszani, hogy ugrálnak.


Legalábbis én még akváiumban nem tapasztaltam örömugrásokat.


(régebben, mikor még semmit nem tudtam az akvarisztikáról, egy 9 literes "akváriumból" ugrott ki pár hal.)

2013. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező! Akkor kapunk választ paraméterekkel kapcsolatban? Valóban érdekelne, hogyan tartod őket. Víz szűrő van-e, hány fokos a víz, mekkora akvárium, milyen növény van benne, főleg mennyi, hány halad van, levegőztető van-e? Fontos mekkora helyed van a víztükör és a tető között, labirint kopoltyús halak lévén létfontosságú, hogy sima levegőhöz juthasson. Vannak más halak is? Mennyi és milyen?
2013. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!