Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növények lehetnek ezek?

Hoky kérdése:

Milyen növények lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

a barátnőmtől kaptam ajándékba 2 féle növényt az akváriumomba és nem tudom beazonosítani őket, pedig nagyon sokat kerestem, ha esetleg valakinek sikerülne annak örülnék, mert szeretném tudni az igényeiket.


a képek sajnos elég rosszak, de nem sikerült jobb a géppel:


1, olyan anubias formája van, de a levele puhább és fehér foltok vannak rajta, jelenlegi mérete 7-8 cm körül van

[link]


2, fű formája van levele fehér és zöld csíkos, mérete most kb 12-13cm


[link]



2013. jan. 9. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sztem vizi növények :D
2013. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem a második nem vízi növény, max. félig, avagy tóba való, ahol nem lepi el a víz. Ebből pedig arra tudok következtetni, hogy az első se akváriumba van szánva.
2013. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
A másodikkal már találkoztam is (a fűszerűvel), de szárazföldön :)
2013. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első nyíllevél, a második kálmos. Egyik sem tűri jól, ha sokáig víz alatt van.

A kálmos mocsári növény, tópartra szokták ültetni. A nyíllevél klasszikus szobanövény. Szokták föld nélkül, csapvízben tartani, de fontos, hogy a vízből kilógjanak a levelei.

Kaspóban, ripárium-szerűen még tarthatod őket, ha nyitott akváriumod van ;)

2013. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A második ha jól látom Acorus gramineus vagy valamelyik a változatok közül. Szárazföldi

Az elsőt nem ismerem fel, de nem tartom valószínűnek, hogy vízi. A levél nyílása sem erre utal.

Sajnos a barátnődet átverték. De egy cserépben még szépek lehetnek, ha túlélik a víz alatt töltött időt.

2013. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát valahogy sejtettem, azonnal eltávolítom őket, mennek cserépbe :D köszönöm a válaszokat! így lehet manapság megbízni a díszállat-kereskedésekbe...
2013. jan. 9. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Acorus olyan volt nekem is, mint a második. Egy pohár vízbe megvolt vagy egy évig, de lámpa alá raktam. Egyébként bírta a szobahőmérsékletet, de bírja a hideget is. A levele töve rothadásnak indul ha bele ér a vízbe, így tényleg csak a gyökerét érdemes vízbe tenni, tehát olyan 5 centis vízbe csak.
2013. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy átvertek mert nekem is van olyan mint a 2. kép és már elég régóta megvan csak az kicsit sötétebb zöld
2013. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
Az első Syngonium, a második Acorus. Egyik se életképes akváriumban. Előfordul, hogy egyes példányok több hétig, hónapig bírják, de hosszú távon egyszerűen vízbefulladnak, mert nem képesek elég hatékony CO2 felvételre.
2013. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!