Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy eheim 96L akvariumszett...

Egy eheim 96L akvariumszett szerintetek mien?

Figyelt kérdés
Tartalmaz:akvárium, EHEIM Pick Up 2010 belső szűrő, JÄGER 100 W fűtő, tető világítással, hőmérő, halháló, alsó keret.
2013. jan. 10. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát kéne még egy kis 400 L/órás szűrő a másik végébe is.

Valószínű, mert szerintem nem lesz elég hozzá ez.

Max ha kevés halad van.

2013. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem maga a 96 literes szett nem jó ötlet mert túl kicsi a fény a gyári tetőbe. A szűrő se egy világbajnok jobb lenne egy számmal nagyobb(2012).
2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
A fénnyel tényleg bibi van. A 112 literesben a legjobb a világítás, azt érdemes venni. Amúgy a szűrés gyenge bele, ki kéne egészíteni.
2013. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szűrő valóban kicsinek tűnik bele, jó megoldás lenne még plusz egy a másik végébe. Vagy egy Eheim Pickup 2012-essel ki lehet váltani.


A fűtő maga okés.


A világítás ebben csak 18W, ami nagyon kevés. 18/96=0,1875. Vagyis a világítás benne csak 0,19 W/l. Ez még Anubiasnak és moháknak is kevés. Legalább még egy 18W-os cső kellene bele, ahhoz viszont meg kellene bontani a tetőt. Az meg azért nem jó megoldás, mert a garancia ugrik vele.


A hőmérő, halháló, alsó keret csak ilyen "jobban hangozzon a szett" dolog, nem lényeges. A halháló és a hőmérő filléres dolgok, bármelyik boltban kaphatóak.


Én az alsó keretet ekkora akváriumnál már nem merném használni. Ha arra ráteszed, akkor csak az akvárium széle támaszkodik fel a kereten, a közepe a levegőben lesz. Ez nem egy szerencsés dolog. Feltöltve vízzel és dekorációval ugyanis bőven 100kg felett lesz összességében.

2013. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!